25 °C

Komşuda gazeteciler greve gitti

Yunanistan'da basın sektörü çalışanları, hükümetin yeni ''kemer sıkma'' önlemlerini protesto etmek için 24 saatlik greve gitti.

Komşuda gazeteciler greve gitti

Yunanistan'da basın sektörü çalışanları, yeni "kemer sıkma" önlemlerini protesto etmek için 24 saat greve yapacak.

Yunanistan Gazeteciler Federasyonunun (POESY) çağrısı üzerine yerel saatle 06.00'da başlayan grev kapsamında, devlete bağlı ve özel televizyon kanalları, haber ajansları, radyo istasyonları ve haber siteleri yayınlarını durdurdu.

Basın toplantıları da grev süresince iptal edilirken, yarın gazeteler basılmayacak. Basın çalışanlarının, Atina Gazeteciler Birliği (ESİEA) binası önünde gösteri düzenlemesi bekleniyor. 

Yarın genel grev var

Çarşamba günü de kamu ve özel sektör çalışanları, kurtarma paketi programındaki ek kemer sıkma önlemlerine karşı 24 saatliğine genel  greve gidecek.

Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE), Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliğinin (PAME) çağrısıyla yapılacak greve kamu ve özel sektör çalışanlarının yanı sıra serbest meslek grupları da katılacak.

ADADY ve GSEE, grev kapsamında Atina’daki Klathmonos Meydanı'nda ortak miting düzenleyecek. Aynı saatlerde PAME üyeleri de kent merkezindeki Omonia Meydanı'nda gösteri yapacak.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap