20 °C

Las Vegas bir 'ikon' daha kazandı

Dünyanın en büyük dönme dolabı Las Vegas'ta hizmete girdi

Las Vegas bir 'ikon' daha kazandı

LAS VEGAS -  Dünyaca ünlü eserlerden esinlenilerek inşa edilen kumarhane otelleriyle bilinen ABD'nin Las Vegas kenti, dünyanın en büyük dönme dolabının hizmete başlamasıyla yeni bir "ikon" daha kazandı. 

Las Vegas Kongre ve Ziyaretçi Kurumu'nun 2015 yılı tanıtım bütçesi olarak yaklaşık 120 milyon dolar harcamayı planladığı kent, özel sektör yatırımları sayesinde cazibesini her geçen gün artırıyor. Son yatırımlardan biri de 167 metre yüksekliğe sahip dönme dolap oldu. Hizmete giren dönme dolap, bir anda Las Vegas'ın en gözde mekanları arasına girdi.

Dönme dolap, 40 kişi kapasiteli 28 kabiniyle aynı anda 1120 kişiye hizmet veriyor ve bir turu 30 dakikada tamamlanıyor. Özel video ve müzik yayını yapılan dönme dolap kabininden kenti izlemek isteyen turistler, biletlerin gündüz 24.95 dolar, akşam 34.95 dolara satıldığı gişeler önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

Dönme dolap, sahip olduğu 2000 renkli LED ışık kaynağı sayesinde Las Vegas'ın çehresini değiştirdi.

600 bin nüfuslu kente 40 milyon turist 

Dünyanın en büyük dönme dolabının yanı sıra Paris'in Eyfel Kulesi'nden, Venedik'in kanallarına, mini New York'tan, Mısır'ın piramitlerine kadar dünyanın en ünlü ikonlarına ev sahipliği yapan "kumarhaneler şehri" Las Vegas, yaklaşık 600 bin kişilik nüfusuyla her yıl 40 milyona yakın turist ağırlıyor.

Kenti ziyaret eden turistler, kapalı alana kurulan kanallarda gondol keyfi yaptıktan sonra Eyfel Kulesi'nden mini New York'u seyredip, ardından Roma İmparatoru Sezar'ın sarayında yürüyüş yaparak stres atma imkanı bulunuyor.

Akşam yemeklerini dünyanın en ünlü şeflerinin restoranlarında yeme şansı bulan turistler, geceleri de kumarhane ve gece kulüplerinde geçirmeyi tercih ediyor.

Las Vegas'ın en popüler etkinlikleri arasında ışık ve müzik eşliğinde yapılan Bellagio Oteli'nin su şovu, alışveriş mekanları arasında ise yapay Venedik temalı Grand Canal Alışveriş Merkezi'ndeki maske mağazası geliyor. Mağazada fiyatı 2000 doları bulan maskeler turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap