7 °C

Lufthansa'da büyük grev kapıda

Alman Pilot Sendikası, Lufthansa ile sendikanın 'maliyet tasarrufu' konusunda anlaşamadığını ve büyük çaplı bir grevin her an başlayabileceğini duyurdu

Lufthansa'da büyük grev kapıda

Alman Pilot Sendikası (VC), Alman havayolu şirketi Lufthansa ile yapılan görüşmelerde maliyet tasarrufuna ilişkin bir teklifin kabul edilmediğini ve pilotların yakın zamanda yeniden greve gidebileceğini bildirdi. 

Sendikadan yapılan açıklamada, Lufthansa'nın Üst Yöneticisi (CEO) Carsten Spohr'un da katıldığı görüşmelerde sendikanın, Lufthansa'ya yaptığı 500 milyon avroluk maliyet tasarrufu sağlayabilecek "büyüme ve istihdam için ittifak" önerisinin kabul edilmediği ve pilotların her an greve gidebileceği kaydedildi.   

Açıklamada görüşlerine yer verilen VC Sözcüsü Markus Wahl, Lufthansa'nın piyasa şartlarının iyileştirilmesi konusunda ilgi göstermediğini ve Lufthansa Yönetim Kurulu'nun ortak çözüm aramadığını ifade etti.  

Sorumluluk Lufthansa'ya ait

Görüşmelerde anlaşma sağlanamamasında Lufthansa'nın sorumlu olduğunu öne süren Wahl, "Şu an itibarıyla, Lufthansa, Lufthansa Kargo ve Germanwings'te her an grev beklenebilir. Lufthansa Grubu, bu anlaşmazlığın tırmanması konusunda tam sorumluluk sahibidir" ifadelerini kullandı. 

Binlerce sefer iptal olmuştu

Öte yandan sendika ile Lufthansa yönetimi arasındaki anlaşmazlık nedeniyle geçen yılın nisan ayından bu yana pilotlar, 12 kez greve gitmiş ve binlerce sefer iptal edilmişti.  

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap