7 °C

Metro kazasında ölü sayısı 15'e çıktı

Moskova Metrosu'nda üç vagonun raydan çıkmasıyla meydana gelen kazada 15 kişi hayatını kaybetti, en az 150 kişi yaralandı

Metro kazasında ölü sayısı 15'e çıktı

Moskova'daki metro kazasında ölü sayısı 15'e çıktı 

MOSKOVA - Rusya'nın başkenti Moskova'da bu sabah meydana gelen metro kazasında ölü sayısının 15'e yükseldiği bildirildi. 

Kazanın olduğu istasyonda arama kurtarma çalışmalarını yöneten Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr Biryukov, "Ölü sayısı 15'e çıktı. Bunlardan yedisinin cesedi trenin ilk vagonunda. Çıkartmak için çalışmalar devam ediyor. 150'den fazla yolcu da yaralandı" dedi. 

 Biryukov, çalışmaların 24 saat daha sürebileceğini belirterek, trenin makinistinin kazadan yaralı kurtulduğu ve hastanede tedavi altına alındığını açıkladı. 

Olayın, terör saldırısı olmadığının altını çizen Biryukov, kazada ölenlerin ailelerine 1,5 milyon, yaralıların her birine ise 1 milyon ruble yardım yapılacağını söyledi.  

Moskova metrosunun "Slavyanskiy Bulvar" ve "Park Pabedı" istasyonları arasında sefer yapan bir trenin üç vagonu bu sabah raydan çıkmıştı. Yararlılar ambulans ve helikopterlerle bölgedeki hastanelere sevk edilmişti. Kazanın, metro hattındaki yüksek voltajın düşmesinin ardından trenin ani fren yapmasıyla meydana geldiği düşünülüyor.  

Vagonların raydan çıktığı yerde çalışmalar devam ederken, yakın caddeler trafiğe kapatıldı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.