11 °C

Milyarder işadamı bowling topu olursa

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) maçında renkli kişiliğiyle tanınan ünlü işadamı Richard Branson'a unutamayacağı sürpriz yapıldı.

Milyarder işadamı bowling topu olursa

Milyarder işadamı Sir Richard Branson, NBA maçı izlerken bir anda kendisini ilginç bir gösterinin parçası olarak buluverdi. .

Sahibi olduğu Virgin Otel'in açılışı için Şikago'da bulunan 65 yaşındaki İngiliz işadamı Richard Branson Chicago Bulls-Atlanta Hawks arasında oynanacak NBA maçını izlemek için saha kenarında yerini aldı.

Devre arası şovları sırasında insan bowlingi" için gönüllü arayan maskot, kendisini fark etti ve sahaya davet etti. İlk başta kaçmaya çalışsa da Branson gösteride yer almayı kabul etti ve sahada eğlenceli anlar yaşandı. 

bowling.jpg

Çarpmanın etkisiyle Branson oturtuğu koltuktan düştü

Richard Branson kimdir ?

18 Temmuz 1950 Londra doğumlu Sir Richard Charles Nicholas Branson 350'den fazla şirketi bulunan Virgin şirketler grubunun CEO'sudur.

İlk ticari başarısını henüz 16 yaşında iken çıkardığı Student adlı dergi ile kazandı. 1971 yılında günümüzde dünya çapında yaygınlaşmış Virgin Megastore zincirinin ilk mağazasının açtı. Gösterişli ve rekabete dayalı stil ve satış stratejisi ile, Virgin Markası özellikle 1980'li yıllarda hızlı bir şekilde büyüdü. Bu şekilde aynı strateji ile Virgin Atlantic Airways adıyla havayolu şirketi ve Virgin Records adlı müzik şirketini büyüttü. Richard Branson'un, günümüzde servetinin 4 Milyar Sterlinin üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap