26 °C

Mursi siyasi partilerle görüşecek

Mursi siyasi partilerle görüşecek

 

KAHİRE - Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin Siyasi Danışmanı Bessam ez-Zerka, yaptığı açıklamada, Mursi'nin, ülkedeki krizin çözülmesi için yaptığı diyalog çağrısını kabul eden siyasi partilerin temsilcilerini bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edeceğini belirtti.
 
AA muhabirinin diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Nur Partisi Genel Başkanı İmad Abdulgafur'un görüşmeyle ilgili siyasi güçlerle yoğun temaslar yürüttüğü, Kongre Partisi Genel Başkanı Amr Musa ve Yarın Partisi Genel Başkanı Eymen Nur'un, Abdulgafur'a destek verdiği iddia edildi.
 
Mursi yanlıları ve karşıtları çatıştı
Öte yandan, İskenderiye yakınlarındaki Buhayra'da Mursi yanlıları ile karşıtları arasında meydana gelen çatışmada, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.
 
İskenderiye Kriminal Araştırmalar Dairesi Başkanı Polis Şefi Nasır el- Abd, göstericilerin valilik binasının kapılarını ve camlarını kırdığını, saldırı yerinde üzerlerinde makineli tüfek taşıyan bazı göstericilerin göz altına alındığını belirtti.
 
Yurtdışında yaşayan 12-15 Aralık'ta oy verecek
Mısır Yüksek Seçim Kurulu, yurtdışında yaşayan vatandaşların anayasa referandumu için oy verme işleminin 12-15 Aralık tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap