20 °C

Obama'dan, "Gangnam Style" sürprizi

Obama'dan, "Gangnam Style" sürprizi

 

WASHINGTON - ABD Başkanı Barack Obama, yıllar önce Amerikan karşıtı gösterilere katılan "Gangnam Style"ın yıldızı Güney Koreli rapçi PSY'nin sahne alacağı yardım konserini izleyecek.
 
Amerikalı sözcü, Obama ailesinin, gelenek haline gelen, 21 Aralık'ta PSY'nin sahne alacağı Washington konserine katılacağını açıkladı.  
 
Basında çıkan haberlerde, "Gangnam Style"ın yıldızı 34 yaşındaki PSY'ın, Irak savaşının ilk safhalarında Güney Kore'de ABD askeri varlığını protesto eden konserlere katıldığı bildirildi. PSY'ın, 2004 yılındaki bir konserde Iraklı tutsaklara "yavaşça ve acı çekerek" işkence eden "Yankeeleri" öldürmekle ilgili "Dear American" (Sevgili Amerikalı) adlı şarkıyı seslendirdiği, 2002 yılında da bir konserde sahnede ABD tankının maketini parçaladığı belirtildi.
 
Güney Koreli rapçi, haberler üzerine yaptığı açıklamada, yıllar önce ABD karşıtı gösterilere katıldığı için Amerikalılardan özür diledi. 
 
Sahne adı PSY olan Park Jae-sang, "Kişinin kendisini ifade etme özgürlüğüne minnetarım, dili doğru kullanmanın sınırlarını öğrendim" dedi ve sözkonusu şarkı sözleriyle herhangi birini acıttıysa bunun için ömür boyu üzgün olacağını söyledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap