5 °C

Operasyonlarda 89 kişi öldü

Suriye'de Esed' bağlı ordu birliklerinin operasyonlarında 89 kişi öldü

Operasyonlarda 89 kişi öldü

ŞAM - Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik düzenlediği saldırılarda 89 kişinin öldüğünü bildirdi. 

SNHR, güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana hava ve karadan yönetim karşıtlarına yönelik gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda Humus'ta 31, başkent Şam'ın banliyölerinde 24, Halep'te 21, Dera ve İdlib'te 4'er, Deyru'z Zor'da 2, Rakka, Kuneytra ve Tartus kentinde birer olmak üzere 89 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. 

Bu arada Şam'ın Rukneddin semti ile Kalamun bölgesinde şiddetli patlamaların meydana geldiğini belirten Suriye Genel Devrim Konseyi, rejim güçlerinin kentin Duma, Doğu Guta, Muaddamiye, Dareya ve Haresta bölgelerine havan topu ve roketlerle saldırıda bulunduğunu aktardı. 

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklerin Halep'te Minniğ askeri havaalanı ile merkezi hapishanenin çevresini kuşattığını kaydeden SRGC, savaş uçaklarının söz konusu havaalanı ile cezaevinin çevresindeki yerleşim yerlerini bombaladığını belirtti. 

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye Ordusu'nun ülke genelinde düzenlediği operasyonlarda aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini açıkladı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap