6 °C

Pazar yerine varil bombalı saldırı: 30 ölü

Suriye'nin Halep kentinde pazar yerine düzenlenen "varil bombalı" saldırıda 30 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi

Pazar yerine varil bombalı saldırı: 30 ölü

HALEP - Orduya ait helikopterin yönetim karşıtlarının kontrolündeki Halep'in Meadi bölgesinde bulunan pazar yerine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda 30 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Saldırı bölgesinde yıkılan evlerin enkazında çok sayıda ölü ve yaralının iş makineleri yardımıyla çıkartıldığı, pazar yerinde bulunan çok sayıda ev, iş yeri ve aracın kullanılmaz hale geldiği belirtildi. 

"Camiyi de vurdular"

Öte yandan, bölgedeki yerel aktivistlerden Yasir Ahmed, orduya ait helikopterlerin sabahtan bu yana kentte muhaliflerin elinde olan bölgelere 15'ten fazla "varil bombalı" saldırı düzenlediğini söyledi.

Ahmed, Esed güçlerinin helikopterlerle Mesekin Hananu, Meadi, Eski Halep bölgesi, Karm Cebel ve Karm Hamud bölgelerini varil bombalarıyla vurduğunu ifade etti.

Söz konusu saldırı bölgelerinde sivil savunma ekiplerinin kısıtlı imkanlarla evlerin enkazından ölü ve yaralıları çıkartmaya çalıştığını kaydeden Ahmed, saldırılarda aralarında bir caminin de bulunduğu onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü dile getirdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.