17 °C

"Oğlumun ölmesini istiyorum"

Geçtiğimiz hafta maskesi düşen IŞİD celladı Cihatçı John'ın babası İngiliz basınına," Oğlumun her gün ölmesini bekliyorum." dedi.

"Oğlumun ölmesini istiyorum"

Suriye'de kafa kesme görüntüleriyle bilinen 'Cihatçı John' lakaplı Muhammed Emvazi'in anne ve babası konuştu. 47 yaşındaki anne Ghaneya Emwazi ilk kafa kesme görüntüsünde 26 yaşındaki oğlunu tanıdığını anlatırken, baba Jasem de hergün oğlunun ölmesini istediğini söyledi.

Cihatçı John'ın Kuveytli kuzeni ise, "Ailecek ondan nefret ediyoruz. En kısa zamanda ölmesini ümit ediyoruz "dedi. 

'Cihatçı John’ lakaplı IŞİD militanının annesi oğluyla en son Türkiye'den konuştuğunu açıklarken şok bir detay da vererek ilk kafa kesme videosunda oğlunu tanıdığını ifade etti.

En son Türkiye'den aradı

Kuveyt polisi tarafından önceki gün sorgulanan Ghaneya ve eşi Jasem Emvazi, oğullarının en son 2013’te onlara Türkiye’den telefon ettiğini belirtti. 

Muhammed Emvazi ailesine, insani yardım çalışanı olarak Suriye’ye gideceğini söyledi.

"Hergün oğlumun ölmesini bekliyorum"

Annesi, Amerikalı gazeteci James Foley’nin öldürüldüğünü gösteren 19 Ağustos 2014 tarihli ilk videoda, ‘oğlunu sesinden tanıdığını ve çılgına döndüğünü’ söyledi. Baba Emvazi ise her gün oğlunun ölmesini beklediğini belirtti.

"Cihatçı John'ı affediyorum"

Gazeteci Foley’nin annesi İngiliz Times gazetesine yaptığı açıklamada, "Cihatçı John"u affettiğini söyledi. Anne Foley, “O (Emvazi) haksızlığa uğradığını hissetti, şimdi biz ondan nefret ediyoruz, bu sadece nefretin süregelmesine neden oluyor. Buna artık son vermemiz gerekiyor. Bir anne olarak onu affediyorum” dedi.

Muhammed Emvazi’nin İngiltere’de okulda dışlandığı, mezun olmasının ardından ise sürekli olarak istihbarat tarafından izlendiği basında yer almıştı.

itcihat.jpg

İlk kez yayınlanan bu fotoğrafta Cihatçı Jonh Kuveyt'te IT görevlisi olarak görülüyor. 

cihatkesme.jpg

Cihatçı John'ın annesi Ghaneya Emwazi en büyük oğlunu, Amerikalı gazeteci James Foley'i öldürürken tanıdı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap