25 °C

Rus oligark boşandığı eşine servet ödeyecek

Rus "gübre kralı" Rybolovlev, boşandığı eşine 4.5 milyar dolar ödeyecek. Bayan Rybolovlev, Türkiye'de yaşasa bu para ile Türkiye'nin en zengin kişisi olacaktı

Rus oligark boşandığı eşine servet ödeyecek

CENEVRE  -"Gübre kralı" olarak bilinen Rus milyarder Dmitry Rybolovlev, boşandığı eşine servet ödemek zorunda kaldı. Cenevre mahkemesi, milyarder Rybolovlev'in eşi Elena Rybolovleva'nın açtığı ve 6 yıldır süren boşanma davasını sonuca bağladı. Mahkeme, Fransız Monaco Futbol Kulübü'nün de sahibi Rus milyarderin, malvarlığının yaklaşık yarısı olan 4.5 milyar doları eşine ödemesini kararlaştırdı.

Elena Rybolovleva, 13 yaşındaki kızları Anna'nın velayetini de elde etti. Çiftin 25 yaşında bir kızları daha bulunuyor. Rybolovleva'nın avukatı Marc Bonnant, dava sonucunu "Tarihteki en pahalı boşanma" olarak niteledi. Servetini tarımsal gübre satışından elde etmesinden dolayı "gübre kralı" olarak bilinen Dimitry Rybolovlev'in temyize gitme hakkı bulunuyor.

Rybolovlev, Forbes dergisinin 2014 yılı en zengin işadamları listesinde 8.8 milyar dolarlık servetiyle 147'nci sıradaydı.

Türkiye'de yaşasa liste başı olurdu

Bayan Rybolovlev, bu boşanma sonucuda elde edeceği 4.5 milyar dolar ile bir anda dolar milyarderleri listesine de girecek. Bayan Rybolovlev, bu serveti ile Türkiye'nin en zenginlerini sollamış durumda. Yine Forbes'ın listesine göre Türkiye'nin en zengin kişisi Yıldız Holding'in sahibi Murat Ülker. Murat Ülker'in serveti ise 3.7 milyar dolar.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap