5 °C

Rusya: Duma'daki toprak analizlerinde zehre rastlanmadı

Korgeneral Viktor Poznihir, Rus askeri polisinin, kimyasal saldırı iddialarının merkezindeki Duma'ya gireceğini açıkladı. Korgeneral Poznihir, Duma'dan alınan toprak üzerinde yaptıkları analizlerde herhangi bir zehre rastlamadıklarını da aktardı.

Rusya: Duma'daki toprak analizlerinde zehre rastlanmadı

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkan Yardımcısı Korgenaral Viktor Poznihir, Rus askeri polisinin, kimyasal saldırı iddialarının merkezindeki Doğu Guta'nın Duma ilçesine yarın gireceğini duyurdu.

Sputnik'te yer alan haberde, Rusya Savunma Bakanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Korgeneral Viktor Poznihir, Rus askeri polisinin Duma'da güvenliği sağlayacağını ve düzeni koruyacağını söyledi.

Duma'dan alınan toprak üzerinde yaptıkları analizlerde herhangi bir zehre rastlamadıklarını aktaran Poznihir, Nusra Cephesi ile bağlantılı Beyaz Baretliler grubunun kimyasal saldırı düzenlenmiş gibi gösterdiğini belirtti.

BM'ye bağlı Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) 500 kişinin kimyasaldan zehirlendiğine dair açıklamasına da 'umursamazlık, sorumsuzluk' tepkisini gösteren Rus korgeneral, WHO'nun hem kendi itibarına zarar verdiği hem de savaş provokasyonu yaptığını dile getirdi.

Putin: Sağduyunun galip gelmesini umuyoruzPutin: Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz

Suriye: ABD bizi hedef almak için yalanlara başvuruyorSuriye: ABD bizi hedef almak için yalanlara başvuruyor

"Suriye, havaalanlarını ve askeri üsleri boşaltıyor""Suriye, havaalanlarını ve askeri üsleri boşaltıyor"

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.