15 °C

Rusya: Ülke ilişkileri bir kişinin ruh haline bağlı olmamalı

Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç, ülkelerin ilişkilerinin bir kişinin sabah kalktığındaki ruh haline bağlı olmaması gerektiğini söyleyerek Trump'ın Suriye ile ilgili paylaştığı tweet'leri eleştirdi.

Rusya: Ülke ilişkileri bir kişinin ruh haline bağlı olmamalı

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Krasnoyarsk Ekonomi Forumu’nda yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump’ın 2 gündür Suriye ve Rusya'ya ilişkin attığı tweet'lerle ilgili konuştu.

Sputnik'in haberine göre Dvorkoviç, ülkelerin ilişkilerinin bir kişinin sabah kalktığındaki ruh haline bağlı olmaması gerektiğini, Rusya’nın üzerine böyle riskleri almaya hazır olmadığını söyledi.

Dvorkoviç, "Her türlü ilişki için güven gereklidir, güven olmadan ilerleme kaydedilemez. Biz de okyanus ötesindeki birinin sabah uyandığındaki ruh haline ve ertesi gün kalktığında aklına gelenlere bel bağlayamayız. Böyle riskler alamayız" dedi. Dvorkoviç açıklamalarına “Bu Avrupa iş dünyasını ilgilendiren de bir mesele. Avrupa yaptırımlara katıldı. Ne oldu? Elinize bir şey geçti mi?… Çok şey kaybettiniz” sözleriyle devam etti.

Trump, Twitter’da önceki gün "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" ifadelerini kullandığı bir tweet atmış ve savaş senaryolarının tartışılmasına neden olmuştu. Dün ise ''Suriye'ye saldırının ne zaman gerçekleceğini asla söylemedim. Çok yakında olabilir ya da da olmayabilir” tweet'ini paylaşmıştı.

Trump'tan Suriye için yeni tweetTrump'tan Suriye için yeni tweet

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.