20 °C

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı

Rusya'dan S-400 füze sistemi alımına ilişkin anlaşmanın detaylarının da görüşülmesi öngörülen toplantıya, Milli Savunma Bakanı Canikli ile İçişleri Bakanı Soylu ilk kez katıldı.

Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı

Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.

Yıldırım, Savunma Sanayii Müsteşarlığına gelişinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay Alpay, Mili Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan ve Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir tarafından karşılandı.

Yıldırım ve beraberindekilerin müsteşarlığa geçmesinin ardından toplantı başladı.

Başbakan Yıldırım'ın ikinci kez başkanlık ettiği toplantıya, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile İçişleri Bakanı Soylu ilk kez katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) modernizasyonu ile savunma sanayi altyapısının geliştirilmesine yönelik proje ve faaliyetlerin ele alınacağı toplantıda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Savunma Sanayii Müsteşarı Demir de hazır bulundu.

Rusya'dan S-400 füze sistemi alımına ilişkin anlaşmanın detaylarının da ele alınması öngörülen toplantıda, müsteşarlık tarafından yürütülen savunma sanayi projeleri ve faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunulacak.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap