7 °C

Siemens, 'SEN'i büyütme kararı aldı

Şirket, Siemens Enterprise Communications (SEN) için 350 milyon euro yatırım yapacak

Siemens, 'SEN'i büyütme kararı aldı

 

İSTANBUL - Siemens, Siemens Enterprise Communications (SEN) şirketini büyütmek için Amerikalı yatırım şirketi şe Gores Group ile ortak olacak. 

Siemens'ten yapılan açıklamada, Siemens ve şe Gores Group'un, SEN'e 350 milyon euro yatırım yapacağı bildirildi. 

Siemens'in, kurumsal iletişim faaliyetini geliştirmek için Amerikan şe Gores Group ile ortaklık kuracağı belirtilen açıklamada, Siemens'in SEN'deki yüzde 49'luk payını koruyacağı kaydedildi. 

Siemens'in CFO'su Joe Kaeser'in yaptığı değerlendirmede, faaliyetlerini enerji, endüstri ve sağlık sektörlerinde yoğunlaştırmaya devam ettiklerini vurgulayarak, ortaklığa iki şirketi Enterasys ve SER Solutions ile katkıda bulunan şe Gores Group'un, son derece tecrübeli bir teknoloji ve telekomünikasyon ortağı olacağını belirtti. 

Kaeser, bunun uzun vadede çalışanlara ve müşterilere avantaj getireceğine inandıklarını ifade etti. 

SEN'deki payı yüzde 51 olacak şe Gores Group'un kurucusu ve Başkanı Alec Gores de değerlendirmesinde, kurumsal ağ ve iletişimde varlıklarını artırmak için bir fırsat arayışında olduklarını belirterek, Siemens ile yaptıkları bu ortaklığın kendilerine tam aradıkları fırsatı sağladığını vurguladı. 

Açıklamada, şe Gores Group ve Siemens'in, ortak girişime yaklaşık 350 milyon euroluk yatırım yapmayı planladıklarına işaret edilerek, yatırımların, Siemens Enterprise Communications'ın yenilikçi ürünlerini piyasaya sürmek, SEN'in güçlü dağıtım organizasyonundan faydalanarak başka teknolojilere yatırım yapmak ve devamında girişimin donanım tedarikçisinden yazılım ve hizmet sağlayıcısına dönüştürülmesi amacıyla yapılacağı bildirildi. 

Yatırımın 175 milyon euroluk kısmını Siemens'in karşılayacağı kaydedildi. 

Alec Gores'e göre, üç şirketi birleştirmek daha mükemmel bir kurumsal ağ ve iletişim portföyünün sunulmasına öncülük edecek ve bu da SEN'in güçlü dağıtım yeteneklerinin, global organizasyonunun ve geniş müşteri tabanının daha etkin değerlendirilmesini sağlayacak. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap