5 °C

Somali'de bombalı saldırı: 18 ölü

Başkent Mogadişu'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 18 kişi öldü, 30'dan fazla kişi yaralandı.

Somali'de bombalı saldırı: 18 ölü

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 18 kişinin öldüğü, 30'dan fazla kişinin yaralandığı bildirildi.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Mogadişu'daki Hamruveyni Mahallesinde bulunan Naso Hablod otelini hedef alan intihar saldırısında 18 kişi öldü, 30'dan fazla kişi yaralandı. Olay yerine gelen ambulansların yaralıları kentteki hastanelere naklettiği belirtildi.

Emniyet kaynakları da saldırganlar ile otelin güvenlik görevlileri arasında silahlı çatışma çıktığını aktardı. Ayrıca ilk patlamanın ardından Meçhul Asker Meydanı ve eski parlamento binası yakınlarında park halindeki bomba yüklü bir aracın daha infilak ettiği ifade edildi.

Yerel kayaklardan alınan bilgiye göre, otelde Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Fermacu ile yapacakları toplantı için bölgelerden Mogadişu'ya gelen heyetler bulunuyor.

İlk saldırıyı Eş-Şebab üstlendi

Öte yandan, ilk saldırının sorumluluğunu Eş-Şebab terör örgütünün üstlendiği ancak ikinci saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadığı kaydedildi.

Somali makamları henüz saldırılara ilişkin açıklama yapmadı.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.