15 °C

Trump'tan gözaltı dalgası sonrası Suudi yönetimine destek mesajı

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'daki gözaltı dalgası sonrası paylaştığı Twitter mesajında, "Kral Selman ve Suudi Arabistan Veliaht Prens tam olarak ne yaptıklarını biliyorlar" ifadesini paylaştı.

Trump'tan gözaltı dalgası sonrası Suudi yönetimine destek mesajı

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'da çok sayıda prens, bakan ve üst düzey devlet yetkilisini kapsayan gözaltı dalgasına ilişkin Kral Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı destekleyen paylaşımlarda bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Trump, "Kral Selman ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi tam olarak ne yaptıklarını biliyorlar" mesajını paylaştı.

Trump ayrıca mesajında, "Şu kötü davrandıklarından bazıları yıllarca ülkelerini sağdılar" ifadesine yer verdi.

Savunma Bakanı ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman başkanlığında geçen cumartesi gecesi Yolsuzlukla Mücadele Yüksek Komisyonu kurulmuş ve aralarında 11 prens ile 4 bakanın da olduğu eski ve mevcut onlarca yetkili görevlerinden el çektirilerek gözaltına alınmıştı.
Komisyonun hedefinde 2009 yılındaki "kolera ile ilgili ve Cidde'deki atık suyu projesi usulsüzlüğü" gibi birden fazla yolsuzluk dosyası nedeniyle gözaltıların gerçekleştirildiği kaydedilmişti.

Suudi Arabistan'daki gerginlik petrolü yükseltiyorSuudi Arabistan'daki gerginlik petrolü yükseltiyor

 

Suudi Arabistan’da gözaltına alınanların hesapları dondurulduSuudi Arabistan’da gözaltına alınanların hesapları donduruldu

 

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.