24 °C

Yunanistan denizaltılarını satmayacak

Denizaltıların satılması önerisi Bakanlar Kurulu tarafından reddedildi.

Yunanistan denizaltılarını satmayacak

 

 
 
 
GÜMÜLCİNE - Yunanistan'da, mali sıkıntı içerisinde bulunan Skaramanga Tersaneleri'nin ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması için uzmanların, 214 tipi iki denizaltının satılması önerisi Bakanlar Kurulu'nda kabul görmedi.
 
Dün, Başbakan Andonis Samaras başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nun, denizaltıların satılmasıyla ilgili her türlü öneriyi reddettiği, tersanelerin mali sorununun çözümüyle ilgili kesin kararların ilerideki toplantılarda alınmasını kararlaştırdığı bildirildi.
Yunan basını, hükümetin, Atina yakınlarındaki Skaramanga Tersaneleri'nin finans sorununa çözüm olarak Yunan Deniz Kuvvetleri'ne ait 214 tipi iki denizaltıyı satışa çıkarmaya hazırlandığını iddia etmişti.
 
Haberlerde, mali sıkıntı içerisinde bulunan tersanelerin ekonomik ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili uzmanlar tarafından önerilen dört alternatif çözümden biri olan denizaltıların satılmasının hükümet tarafından ağırlıklı olarak benimsendiği ileri sürülmüştü.
Yunanistan'da, aylardır maaşlarını alamayan tersane işçileri, Ekim ayında Savunma Bakanlığı binasını basmış, bir korgeneralin ikna çabalarının işe yaramaması üzerine olaya müdahale eden polis 150 kadar sendikalı işçiyi gözaltına almıştı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap