30 °C

Yunanistan'da SYRIZA milletvekili istifa etti

Radikal Sol İttifak Partisi'nın (SYRIZA) milletvekili Hundis milletvekilliğinden istifa etti

Yunanistan'da SYRIZA milletvekili istifa etti

Radikal Sol İttifak Partisi'nın (SYRIZA) milletvekili ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Vekili Nikos Hundis istifa etti. 

Hundis, Yunanistan Meclisi'ne gönderdiği mektubunda, milletvekili görevinden istifa ettiğini bildirdi.  

Avrupa Parlamentosu milletvekilliği yapan Hundis, Dışişleri Bakan Vekili görevine atanmıştı. Hundis, Yunan hükümetinin kreditörlere sunduğu reform paketi önerilerine destek vermişti. Hundis'in istifasını internet sitelerinden duyuran yunan basını Başbakan Aleksis Çipras'ın çok yakında hükümet değişikliğine gideceğini belirtti.  

Öte yandan, Çipras'ın Brüksel'den bugün Atina'ya dönmesinden sonra ülkede kurtarma paketi üzerinde tartışmalar başladı. Söz konusu kurtarma paketinin önümüzdeki iki gün içinde Yunanistan Parlamentosu üzerinde yoğun bir baskı oluşturması bekleniyor. Parlamento, en geç çarşamba gününe kadar toplanarak Euro Bölgesi Liderler Zirvesi'nde sağlanan anlaşmayla birlikte, bankaların sermaye yapısının yeniden düzenlenmesini oylaması gerekiyor. Radikal Sol İttifak Partisi'nden (SYRIZA) bazı milletvekilleri kurtarma paketine karşı çıkıyor. Tam bir anlaşma sağlanabilmesi için reform önerilerinin yasalaştırılması gerekiyor. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap