15 °C

Bazı illerde eğitime ara verildi

Türkiye'nin birçok bölgesinde devam eden kar yağışı nedeniyle tatil haberleri geliyor. Bazı il ve ilçelerde öğrenciler haftanın ilk gününde kar tatili nedeniyle eğitime ara verecek.

Bazı illerde eğitime ara verildi

Yoğun kar yağışları nedeniyele ülkenin bazı noktalarında eğitime ara veriliyor.

Haftanın ilk gününde kar tatili verilen il ve ilçeler şöyle:

Karaman

Karaman Valiliği, okulların bugün için tatil edildiğini açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edecek olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla ilimiz genelindeki tüm okullarımız 26 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personeller de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür" denildi.

Hakkari

Öte yandan Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle tüm okullar bugün (pazartesi) için 1 gün süreyle tatil edildi. Yüksekova İlçesi’nde öğleden sonra etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler, bugün için 1 gün süreyle tatil edildi.

Ağrı

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez, Patnos ve Eleşkirt ilçelerindeki köy okulları ile taşıma sistemle eğitim veren okullarda eğitime 26 Aralık Pazartesi ara verildiği bildirildi.

Iğdır

Iğdır Valiliği ise kent merkezindeki ilkokullar ve ortaokullar ile merkeze bağlı yerleşim birimlerindeki Kervansaray, Alibeyköy, Güngörmez, Mezra, Taşlıca, Harmandöven, Pınarbaşı, Kızılkule ilk ve ortaokullarının yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiğini açıkladı.

Erzincan

Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde ise yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği ifade edildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap