10 °C

Bursagaz’dan özel eğitim sınıflarına destek

Bursagaz tarafından 2012 yılında başlatılan ve 115 özel eğitim sınıfının yenilendiği “Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım” projesinin 7’nci yılı olan bu seneki ayağında, ilk yıl düzenlenen sınıfların eğitim materyalleri yenilendi.

Bursagaz’dan özel eğitim sınıflarına destek

BURSA (DÜNYA) - Bursa’ya doğal gaz arzının sağlanmasının 20.’nci yılı olan 2012’de özel eğitime destek vermeye başlayan Bursagaz, her yıl olduğu gibi 7’nci yılında da projeyi sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

“Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım” projesinin başladığı 2012 yılından bu yana 115 özel eğitim sınıfı yenilediklerini hatırlatan Bursagaz Danışmanı Mehmet Yaşar Çerçi, “Bursagaz olarak bu projeye büyük önem veriyor, özel eğitime gereksinim duyan öğrencilere desteğimizi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz. Projemizin yedinci yılında, ilk dönemde düzenlediğimiz sınıflardan 20’sinin eğitim materyalinin yıpranmış olduğunu düşünerek, yenileme çalışması yaptık. Özel eğitim alan öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik setleri Osmangazi, Yıldırım, Mudanya ve Keles ilçelerimizde çocuklarımıza ulaştırdık. Bilindiği üzere bu yıl Bursa’nın dağ ilçelerinden Keles’e doğal gaz yatırımı gerçekleştiriyoruz. Bu yatırımla birlikte hizmet götürdüğümüz tüm ilçelerde olduğu gibi Keles’e de kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi uygulamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

2 bin kişiyi etkileyen proje

Özel eğitim sınıfı yenileme projesini yürüten Bursagaz Kurumsal İletişim Birim Yöneticisi Gamze Demirbaş Çelebi, çalışanların da eğitim materyallerinin hazırlanmasında projeye dahil edilerek motivasyonlarının artırıldığını söyledi. Çelebi, “Bu çalışmamız ile çalışanlarımızı, öğretmenlerimizi, çocuklarımızı ve ailelerini kapsayan yaklaşık 2000 kişilik bir kitlenin hayatına Bursagaz olarak dokunabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.