İÜ öğrencilerinden 'kanser' için farkındalık çalışması

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelen kanser konusunda farkındalık yaratmak için bir kamu spotu projesi hazırladı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelen kanser hastalığına dikkat çekmek amacıyla bir kamu spotu projesine imza attı.

"1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası"nı konu alan ve erken teşhisin hayat kurtardığı bu hastalıkta daha fazla farkındalık oluşturmak isteyen Fatma Büşra Coğuplugil ve Damla Eskiköy bir video hazırladı.

Hazırladıkları video ile sosyal medyada bu konuda bir algı oluşturmayı amaçlayan öğrenciler işitme engelli vatandaşları da unutmadı. Videoda yapılan sunum işaret dili çevirisi ile desteklendi.

Erken teşhis hayat kurtarır

Kanserin dünyamızın en önemli sağlık problemlerinden biri olduğuna değinen öğrenciler Sağlık Bakanlığı’na bağlı merkezlerde ücretsiz kanser taramaları yapıldığını belirtti.

Kanserle mücadele etmiş ünlülerde unutulmadı

Videoda Türk halkının gönlünde yer etmiş bu mücadeleyi kazanmış veya kaybetmiş olan ünlülerimize de değinildi. Öğrenciler ‘Hiçbir hastalık çözümsüz hiçbir dert düğümlenmiş değildir’ diyerek kanserle mücadelesi süren vatandaşlarımıza destek oldu.

Videoya aşağıdaki linkten ulaşmak mümkün: Kanser ile Mücadele Haftası Kamu Spotu

Bu konularda ilginizi çekebilir