10 °C

Öğretmenlere performansa göre maaş

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, öğretmenliğe performans kriteri getirileceğini belirterek, "Uzman öğretmenlik ve başöğretmenliğe geçiş için, sınav için bir kriter koyalım ve buralara geçenlere de biz ilave ödemelerde bulunalım da diğerleriyle arasında fark olsun." dedi.

Öğretmenlere performansa göre maaş

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde düzenlenen bir etkinliğe katıldı.

Burada yaptığı konuşmasında eğitimde verimliliğin arttırılması için öğretmenlere yönelik bazı çalışmalar yapacaklarını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

"Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz. İstiyoruz ki öğretmenlerimiz birbirlerine bir derece, bir not versin. İstiyoruzki bütün veliler öğretmenlere bir derece, bir not versin. İstiyoruz ki bütün öğrencilerimiz versin. Dolayısıyla biz bütün bu değerlendirmeleri aldıktan sonra uzman öğretmenlik ve başöğretmenliğe geçiş için, sınav için bir kriter koyalım ve buralara geçenlere de biz ilave ödemelerde bulunalım da diğerleriyle arasında fark olsun. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte daha iyi bir yola gireceğiz."

Okul Sütü Programı'na ilişkin değerlendirmelerde de bulunan ve yılda 6 milyon öğrenciye okul sütü verildiğini belirten Yılmaz, "60'lı yıllarda bu Amerika yardımı olarak gelirdi. Şimdi kendi çiftçimizin ürettiği sütü evlatlarımıza veriyoruz. Afrika'daki birçok ülkeye okul sütü yardımında bulunuyoruz. Haftada iki gün de üzüm dağıtıyoruz, dolayısıyla geçmişle kıyaslanamayacak şekilde önemli bir aşamadayız." dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap