12 °C

1 TL'ye ayakkabı satılacak!

İstanbul Shopping Fest'te bu yıl 1.1 milyon turist ve 10 milyar TL'yi aşkın ciro bekleniyor

1 TL'ye ayakkabı satılacak!

İSTANBUL (DÜNYA) - Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek İstanbul Shopping Fest (İSF), hafta sonu başlıyor. Mall of İstanbul’da düzenlenecek açılış seremonisi ile başlayacak etkinlik kapsamında tekstilin patronları kasaya geçecek, 1 TL’ye ayakkabı bile satılacak. Bu yıl önceki festivallerden farklı olarak Osmanbey de ilk kez perakende satışa açılacak. 

Perakende sektörünün heyecanla beklediği etkinlikle ilgili dün düzenlenen toplantıda konuşan İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, organizasyonun bugün Ortaköy Meydanı’nda düzenlenecek gösterilerle başlayacağını söyledi. Etkinliğin açılış partisinin ise yarın Mall Of İstanbul’da gerçekleşeceğini aktaran Çağlar, “Açılış gecesine özel olarak gece yarısına (24.00) kadar açık olacak Mall Of İstanbul’da Ajda Pekkan konseri ve yabancı gösteri gruplarının şovları gerçekleştirilecek. Gece boyunca Mall Of İstanbul’daki mağazalarda ‘efsane indirimler’ yapılacak. 1 TL’ye bile ayakkabı satılacak. İstanbul Shopping Fest kapanış partisi ise 27 Haziran’da Vialand’de yine efsane indirimler ve çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek” dedi. 

En eski AVM de bu yıl festivalde 

7-29 Haziran arasında gerçekleştirilecek İstanbul Shopping Fest’e 23 AVM dahil oldu. Bunlar arasında 553 yıllık tarihiyle dünyanın en eski ve büyük alışveriş merkezi kabul edilen Kapalıçarşı da bulunacak. 9 Haziran’da ise Mahmutpaşa, Nuriosmaniye, Kapalıçarşı esnaf derneklerinin düzenleyeceği ‘İstanbul’da Tarihi Alışveriş’ konseptli bir davet gerçekleştirilecek. Mankenlerin sunumuyla 150 yıl önceki Mahmutpaşa canlandırılacak ve o dokuyu hissettirecek kıyafetler sergilenecek. 

Tek taşlar tek fiyata satılacak 

Festival boyunca belirli ürünlerde indirim fırsatları tüketiciyle buluşacak. 12 Haziran’da İstanbul genelindeki tüm kuyum ve mücevherat markalarının katılacağı ‘Altın Günü’ ile büyük indirim fırsatları sunulacak. İTO Başkanı Çağlar, altın günlerinde özel olarak tek taş yüzüklerin de katılımcı kuyumcular tarafından tek fiyat üzerinden satılacağını belirtti. Çağlar, katılımcı AVM’lerde 8 Haziran’da Jean Günü, 14 Haziran’da Evini Güzelleştir Günü, 15 Haziran’da Teknoloji Günü, 21 Haziran’da Çanta ve Ayakkabı Günü, 22 Haziran’da Kozmetik Kişisel Bakım Günü düzenleneceğini, konsept indirim günleri kapsamında müşterilere çok özel fiyat avantajlarının sunulacağını anlattı. Çağlar, İSF süresince 1.1 milyon turist ve 10 milyar TL’yi aşkın ciro beklediklerini sözlerine ekledi.

Osmanbey ve Laleli’de perakende satış yapılacak 

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Shopping Fest kapsamında önemli tekstil merkezlerinde de etkinlikler düzenleneceği bilgisini paylaştı. Çağlar, “Satışlarının yüzde 90’ı ihracat olan Osmanbey tekstil pazarı, ilk kez festival kapsamında 14-15 Haziran’da ‘Osmanbey Weekend’ etkinliği ile İSF’ye özel, perakende satış yapacak. Sokak defilesi düzenlenecek, çeşitli şov ve etkinlikler yapılacak. Aynı şekilde Laleli’de de hafta sonları perakende satışlar yapılacak” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.