237 milyon TL'lik yatırımlar Bursa'ya kazandırılıyor

Bursa'da yaklaşık 237 milyonluk liralık yatırımlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan toplam 236 milyon 840 bin 455 TL'lik yatırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.

Tarihi dokusu korunarak meydana dönüştürülen Atatürk Stadyumu, çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırlayacak. Atatürk Meydanı'nda düzenlenen ilk etkinlik olan mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan hem referandum sürecini değerlendirecek hem de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanyatırımların açılışını gerçekleştirecek.

Boyalıca ve Cerrah ürün toplama merkezleri, Tekke süt toplama merkezi, Gemlik, Harmancık, Kestel, İznik ve Osmangazi ilçesindeki sulama gölet ve tesisleri ile kırsal bölgelerdeki içme suyu hatları ile su depoları da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete sunulacak.

Bunun yanında kırsal alanlardaki yaşam kalitesini yükselmeye yönelik hayata geçirilen Keles Belenören Köy Konağı, Harmancık Gedikören Köy Konağı, Mudanya Altıntaş Hizmet Binası da kullanıma açılmış olacak.

Öte yandan günlük 400 ton çamur yakma kapasitesi bulunan Akışkan Yataklı Çamur Yakma ve Enerji Elde Etme Tesisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılırken, bunun yanında D13 su deposuna kurulan Hidroelektrik Santrali ve D46 su deposu üzerine kurulan Güneş Enerji Santrali de devreye alınacak.

Yer altındaki tarihi değerler gün yüzüne çıkarılıyor

Yer üstündeki tarihi eserlerin ardından yer altındaki tarihi değerleri de gün yüzüne çıkaran Büyükşehir Belediyesi, Beyazıt Paşa Medresesi'nin ardından yine toprak altında kalan 5 asırlık Hançerli Fatma Sultan Medresisi'ni de ilk günkü ihtişamına kavuşturdu. Sultan 2. Bayezit'in torunu olan Hançerli Fatma Sultan tarafından yaptırılan ve tamamen toprak altında kalan tarihi yapı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açılacak. 

Bunun yanı sıra tarihi Müftü Önü Cami, Darunkurra Mektebi restorasyonu ile İvazpaşa, Gelincik, Sipahi, Yorgancılar Çarşısı cephe sağlıklaştırma ve çatı örtü düzenlemesi çalışmaları da Bursa'ya kazandırılan hizmet arasında olacak.

Bursa'yı spor kenti haline getirmek amacıyla yapılan projeler arasında yer alan Kazım Karabekir Spor Tesisi, Bağlarbaşı Spor Tesisi, Mimar Sinan Spor Tesisleri, Demirci Futbol Sahası ve Çamlıca Anadolu Lisesi Spor Salonu'nun da aynı törende açılışı yapılacak.

Bu arada vatandaşların miting alanına ulaşımda bir sorun yaşamaması amacıyla metro 14.00 – 19.00 saatleri arasında ücretsiz olacak.

Bu konularda ilginizi çekebilir