Akarsu'dan Maldivler'e 120 milyon $ yatırım

Abdurrahman Akarsu, Maldivler'de 120 milyon dolara otel yatırımı yapacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME


İSTANBUL  - Abdurrahman Akarsu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Akarsu, Maldivler'de 120 milyon dolara yapacakları otel yatırımı ile Türkiye ekonomisine ve turizmine çok önemli bir katkı sağlayacaklarını belirtti.

Yapılan açıklamaya göre Maldivler'de 18 hektarlık bir ada alarak 120 milyon dolarlık yatırım yapan ve Türkiye ekonomisi ile turizmine çok büyük bir katkı sağlayan Abdurrahman Akarsu Holding, 26 yıldır inşaat, ithal mutfak, dekorasyon ve turizm alanında kazanmış olduğu tecrübeyi Maldiv adalarında yapacağı otel yatırımı ile bütünleştirecek.
Maldivler Cumhuriyeti'nin en büyük özel hastanelerine sahip olan ADK Travels Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Nashid ile Abdurrahman Akarsu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Akarsu, düzenledikleri imza töreni ile ortaklıklarını resmen ilan ettiler.

Yapacakları tesisin yüzde 65'ini tamamladıklarını belirten Akarsu, "Tesisimiz 5 yıldızlı otel konforunda 136 beach ve water villadan oluşacak ve bunların 26'sı özel müşterilere 44 seneliğine devredilecek ya da devre tatil sistemi ile kiralanacak. Aldığımız ada toplamda bin dönüm, denizin üzerine de görkemli evler yapmayı planlıyoruz. Otelin tüm mimarisi de Karagenç Mimarlık tarafından yapıldı ve yapımında 250 kişi çalıştı" dedi.

"500 personel istihdam edilecek"

Projeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Eren Akarsu da, 35 yıl önce kurulan holdinglerinin bu güne kadar hep inşaat yaptığını belirterek, "Bugün düşündük ki 35 yıllık inşaat birikimimizi Maldivler'de kullanalım. Bugüne kadar hep Afrika ve Rusya gibi bölgelere yatırım yaptık. Yakın zamanda Türkiye'de de çok görkemli bir otel yapmayı planlıyoruz. Yapılan otelde 500 kişilik personel istihdamı da gerçekleştireceğiz. 2013 yılının eylül ayında bitecek" şeklinde bilgi verdi.

Maldivlerin en büyük projesini bir Türk firmasıyla ortaklaşa yapacak olmalarının kendilerini çok memnun ettiğini ifade eden ADK Travels Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Nashid ise, "ADK Travels 25 yıllık bir geçmişe sahip, sağlık sektörü bizim en güçlü olduğumuz alan. Abdurrahman Akarsu Holding ile yaptığımız bu anlaşmadan dolayı çok mutluyuz. Projemiz Maldivler'in en büyük projesi olacak. Aldığımız ada Maldivlerin en güzel ve kullanışlı adası ve biz bu güzel adada fantastik güzellikte bir resort inşa ediyoruz. Umarım bu güzel yer, Türk insanları için de çok mutluluk verici olur" değerlendirmesinde bulundu.