16 °C

Akbank'tan 'Anatolium Bursa' için 155 milyon dolar kredi

Akbank-Maya işbirliği, IKEA Türkiye'nin genişleme stratejine paralel olarak artacak

Akbank'tan 'Anatolium Bursa' için 155 milyon dolar kredi

 

 

İSTANBUL - Akbank, Maya Grubu ile Bursa ilinde geliştirilmekte olan 'Anatolium Bursa' Alışveriş Merkezi projesi için kredi anlaşması imzaladı.

Anatolium Alışveriş Merkezleri'nin ilk ayağı olan ve bünyesinde IKEA mağazasını münhasır olarak barındıracak olan Anatolium Bursa Projesi için 155 milyon dolar proje finansman kredisi Akbank tarafından sağlandı. Yapılan açıklamada 'Anatolium Bursa Alışveriş Merkezi ile başlatılan bu işbirliğinin, gelecek dönemde, IKEA Türkiye'nin genişleme stratejine de paralel olarak genişletilmesi konusunda taraflar istekliliklerini ayrıca ortaya koyduğu' bildirildi.

Türkiye genelinde büyük şehirlerde yer alması planlanan Anatolium AVM'lerinin ilki olacak "Anatolium Bursa" projesi, Bursa - İstanbul yolu üzerinde, Yeni Otogar binasına komşu ve planlanan Bursaray hattı üzerinde yer alıyor. Toplam 180 bin metrekare inşaat alanına ve yaklaşık 80 bin metrekare kiralanabilir alana sahip merkezin 2 bin 500 araç kapasiteli kapalı ve açık otoparkı bulunuyor. İki etap halinde tamamlanması planlanan projenin ilk etabı, 13 Kasım'da açılacak IKEA Mağazası, ikinci etabı ise 2009 yılının son çeyreğinde açılacak olan Alışveriş Merkezi bölümü olacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap