3 °C

Anneler internetten en çok kıyafet alıyor

Annelerin yüzde 43'ü internetten yaptıkları alışverişlerde giyim ürünlerini tercih ediyor

Anneler internetten en çok kıyafet alıyor

Sabancı Topluluğu'nun online alışveriş platformu Kliksa'nın "Annelerin e-ticarete Bakışı" araştırmasına göre, annelerin yüzde 43'ü internetten yaptıkları alışverişlerde giyim ürünlerini tercih ediyor. 

Kliksa'dan yapılan açıklamaya göre, Kliksa, bağımsız araştırma kuruluşu DORinsight'a yaptırdığı "Annelerin e-ticarete Bakışı" araştırması kapsamında annelerin online alışveriş alışkanlıklarını açıkladı. 

Annelerin online alışverişte göz önünde bulundurdukları unsurları ve ürün tercihlerini anlamaya yönelik yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, annelerin yüzde 43'ü internetten yaptıkları alışverişlerde giyim ürünlerini tercih ediyor. 

Giyim ürünlerini yüzde 40 ile kozmetik, yüzde 36 ile ayakkabı, yüzde 31 ile hediyelik eşya ve yüzde 30 ile küçük ev aletleri izliyor. Annelerin yüzde 30'u internet kullanımı için herhangi bir zaman tercihleri olmadığını belirtirken, araştırmaya katılan annelerin büyük bölümü 14.00-16.00, 18.00-21.00 ve 21.00-01.00 saatleri arasında internet kullandığını ifade etti. 

Annelerin büyük bölümü online alışverişi kendilerinin ve çocuklarının ihtiyaçlarına yönelik ürünleri satın almak için kullanıyor. Annelerin yüzde 31'i satın alma kolaylığı dolayısıyla e-ticareti tercih ederken, yüzde 22'si fiyat avantajı, yüzde 13'ü ise ürün çeşitliliği dolayısıyla online alışverişe sıcak bakıyor. Annelerin online alışveriş için en çok tercih ettikleri gün cumartesi olurken, öne çıkan diğer günler ise pazartesi ve cuma oldu. 

Kliksa Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, online alışveriş yapan tüketicilerin önemli bir kısmını annelerin oluşturduğunu belirterek, şunları kaydetti: 

"Annelerin online alışverişte göz önünde bulundurdukları unsurları, ürün tercihlerini ve beklentilerini anlamak sektörümüz açısından oldukça önemli. Annelerin tercihlerine ve beklentilerine cevap verebilecek her türlü yaklaşım, hem annelerin e-ticarete olan bağlılıklarını artıracak hem de sektörün büyümesine katkıda bulunacak. Biz de Kliksa olarak kendimizi, tüketicilerimizi daha yakından tanıyarak her geçen gün geliştiriyoruz." 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.