18 °C

”Avea hatalarını Turkcell'e yüklemeye çalışıyor”

Terzioğlu, Avea'nın yaptığı açıklamalarla ilgili rahatsızlıklarını BTK'ya ilettiklerini açıkladı

”Avea hatalarını Turkcell'e yüklemeye çalışıyor”

 

İSTANBUL - Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, "Avea'nın, yaptığı açıklamalarla kendi planlama hatalarından doğan sonucu Turkcell'e yüklemeye çalıştığını görüyoruz. Şirketimizin ticari itibarını zedeleyecek bu tip açıklamaları rekabet etiğine aykırı buluyoruz. Avea'nın bu açıklamaları ile ilgili rahatsızlığımızı da BTK'ya resmi olarak ilettik" açıklamasında bulundu.

Terzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bir tarife ya da kampanya çıkacağı zaman sonuçlarını öngörmenin bir operatörün öncelikli görevi olduğunu, operatörlerin, ilave bir kapasite ihtiyacı öngörülüyorsa, hem kendi şebekeleri hem de diğer operatörlerle aralarındaki arabağlantı kapasitesi için planlama yapmak zorunda olduğunu kaydetti.

Bir operatörün diğer operatörlere hangi usul ve süre zarfında kapasite artırım talebinde bulunacağının arabağlantı sözleşmelerinde net olarak belirtildiğini hatırlatan Terzioğlu, "Avea'nın şebekesinde doğru öngörü ve planlamayı yapamayarak abonelerine verdiği taahhütleri yerine getirmediği ve kullanıcıları mağdur ettiği açıktır" ifadesini kullandı. Terzioğlu, şöyle devam etti:

"Turkcell olarak biz, Avea'nın bu tarifesiyle ilgili sorunları ilk olarak Avea'nın kendisinden değil, Avea müşterilerinin bize ulaşan şikayet başvurularından öğrendik. Avea ise  müşterileriyle yaşadığı bu sorun kontrolünden çıktıktan sonra Turkcell'e resmi olarak başvurup ilave kapasite talebinde bulundu.

Tüm iyi niyetimizle elimizde bulunan uygun portların hepsini kullanıma açtık ve bunun sonucunda Avea'nın toplam talebinin yüzde 27'sini karşıladık. Bu artış, Turkcell büyüklüğündeki bir operatöre gelen aramalar için milyonlarca dakika ilave kapasite anlamına gelir. Bundan sonra da Avea'ya ek kapasite yaratmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Avea'nın, yaptığı açıklamalarla kendi planlama hatalarından doğan sonucu Turkcell'e yüklemeye çalıştığını görüyoruz. Şirketimizin ticari itibarını zedeleyecek bu tip açıklamaları rekabet etiğine aykırı buluyoruz. Avea'nın bu açıklamaları ile ilgili rahatsızlığımızı da BTK'ya resmi olarak ilettik.

Şunu da belirtmek isterim; Turkcell müşterileri, hem tüm Turkcelllileri hem de diğer operatör abonelerini herhangi bir sorun yaşamadan arayabilmektedir.

Bugüne kadar olduğu gibi bugün de Turkcell, şebeke ve kalitesinden ödün vermeyerek kesintisiz olarak müşterilerine hizmet sunmaktadır."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap