14 °C

AvivaSA'nın bireysel emeklilik ürünü 'Citibank' şubelerinde

Citibank ve AvivaSA konuyla ilgili işbirliği anlaşması imzaladı

AvivaSA'nın bireysel emeklilik ürünü 'Citibank' şubelerinde

 

İSTANBUL - Citibank ve AvivaSA'nın bireysel emeklilikte işbirliği yaptığı açıklandı.

AvivaSA ve Citibank Türkiye arasında imzalanan anlaşma ile Citibank'ın 15 ilde bulunan 57 şubesinde AvivaSA'nın bireysel emeklilik ürünü satılacak.

Citibank şubelerinde satışa sunulacak olan AvivaSA'nın yeni bireysel emeklilik ürünü, aylık 150 YTL'den başlayan katkı paylarıyla ve düşük yönetim giderleriyle bireylerin emeklilik dönemlerinde daha rahat yaşayabilmeleri ve ihtiyaç duyacakları ek harcamaların karşılanabilmesi için gerekli birikimleri oluşturmayı hedefliyor.

Müşterilerin bu plana yatırdıkları para, müşterinin tercihleri doğrultusunda, likit fonlarından dış borçlanma araçları fonlarına kadar çeşitli emeklilik fonlarında değerlendirilecek.

İşbirliği ile ilgili açıklama yapan Citibank Varlık Yönetim Bölüm Başkanı Cenk Tabakoğlu, Türkiye'de çok uzun bir geçmişi olmamasına rağmen 2 milyon kişinin Bireysel Emeklilik Sisteminden faydalandığını belirterek, "Ülkemizde 5 milyar YTL'lik fon hacmine sahip olan bireysel emekliliğin hızla yaygınlaştığını gözlemliyoruz. Citibank olarak AvivaSA ile yaptığımız bu işbirliği ile müşterilerimizin bireysel emeklilik alanındaki ihtiyaçlarını şubelerimiz ve sigorta direkt satış ekibimiz aracılığıyla en iyi şekilde karşılamayı hedefliyoruz" dedi.

AvivaSA Banka Sigortacılığı Genel Müdür Yardımcısı Uğur Gülen de Bireysel Emeklilik Sisteminde çoklu dağıtım kanalı yapısına sahip olduklarını belirterek, bu yapı içerisinde özellikle banka dağıtım kanalı ile daha çok sayıda kişiyi bireysel emeklilikle tanıştırmak istediklerini kaydetti.

Gülen, "Bu hedefimiz doğrultusunda yeni dağıtım kanalları geliştiriyor, ayrıca, Citibank gibi güçlü iş ortaklarıyla yaygınlığımızı artırmak istiyoruz. Uluslararası bir banka olan Citibank'ın sahip olduğu yüksek kalitede hizmet anlayışıyla bizim bireysel emeklilik ürünümüzü müşterilerine sunmasından heyecan duyuyoruz" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap