28 °C

Bakan Zeybekci Suudi iş temsilcilerine seslendi

Zeybekci, “Suudi iş temsilcilerimize söylüyorum; gelin Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesine yatırım yapın. Birlikte üretin, birlikte Avrupa ve dünyaya satın. Türkiye’nin en büyük ihtiyacı, o kadar hızlı büyüyoruz ki bizim finansımız bize yetmiyor. Dolayısıyla finansa ihtiyacımız var” dedi.

Bakan Zeybekci Suudi iş temsilcilerine seslendi

Türkiye-Suudi Arabistan İş Konseyi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye-Suudi Arabistan İş ve Yatırım Forumu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Suudi Arabistan Krallığı Ticaret ve Yatırım Bakanı Majid Abdullah Alkasabi, DEİK Başkanı Nail Olpak ve Suudi Arabistan-Türkiye İş Konseyi Başkan Yardımcısı Ziyad Farisi’nin katılımları ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

Forumda konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Ekonomi Bakanlığı’nda ve Suudi Arabistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı’nda kurduğumuz iki teknik ekiple beraber hep sonuç alacağız. Önümüzdeki dönemle ilgili önemli sektörlerden bir numarada petro kimya, ikincisi inşaat, turizm, lojistik, tarım ve diğer alanlarda büyük işbirlikleri gerçekleştireceğiz” dedi.

“İşbirliği Türk ve Suud işadamlarının ortak yatırım ortak akıl geliştirmesi şeklinde olmalıdır” diyen Zeybekci, ortak risk almanın insanları, milletleri, ülkeleri birleştirdiğini belirterek yapılması gerekenin bu olduğunu vurguladı.

Suudi iş temsilcilerine Türkiye’ye yatırım çağrısında bulunan Zeybekci, “Suudi iş temsilcilerimize söylüyorum; gelin Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesine yatırım yapın. Birlikte üretin, birlikte Avrupa ve dünyaya satın. Türkiye’nin en büyük ihtiyacı, o kadar hızlı büyüyoruz ki bizim finansımız bize yetmiyor. Dolayısıyla finansa ihtiyacımız var” diye konuştu. Bakan Zeybekci, Türk iş dünyasını da önümüzdeki 10 yıllarda büyük bir dönüşümün içinden geçmeyi hedefleyen Suudi ekonomisinin mutlaka ve mutlaka içinde olmaları yönünde uyardı. Zeybekci, “Çünkü kazanacaksınız bundan emin olun” dedi.

Kaynak: İHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap