7 °C

BTC boru hattındaki yangın söndürüldü

Yetkililer, hattın Refahiye bölümünde 5 Ağustos'ta meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangının söndürüldüğünü bildirdi

BTC boru hattındaki yangın söndürüldü

ERZURUM - Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Refahiye bölümünde 5 Ağustos'ta meydana gelen patlamanın ardından çıkan ve kontrollü olarak devam eden yangın söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, 5 Ağustos gecesi 30 numaralı pompada meydana gelen patlamanın ardından başlayan yangın kontrollü olarak bugüne kadar devam etti. Yangının söndürülmesi durumunda yayılma tehlikesi nedeniyle en sağlıklı yolun, yanmanın kontrollü bir şekilde sürmesi olduğunu bildiren yetkililer, 5 Ağustos'tan beri devam eden yangının, bölgede alınan güvenlik tedbirlerinin ardından köpüklerle müdahale edilerek söndürüldüğünü ifade ettiler.

Yetkililer, bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiğini ve sızan petrolün hatta geri verilme çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını kaydettiler. BTC Boru Hattı'nın Erzincan ile Refahiye ilçesi arasındaki bölümünde 5 Ağustos gecesi meydana gelen patlamanın ardından yangın çıkmış, hattaki vanalar kapatılarak petrol akışı durdurulmuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap