8 °C

BTK'dan uluslararası işbirliği

BTK, Afganistan Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu ve Hırvat Posta ve Elektronik Haberleşme Ajansı ile mutabakat zaptı imzalandı

BTK'dan uluslararası işbirliği

ANKARA - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) ikili işbirliği faaliyetleri kapsamında, Afganistan Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu (ATRA) ve Hırvat Posta ve Elektronik Haberleşme Ajansı ile mutabakat zaptı imzalandı.

BTK'nın internet sitesinde yer alan duyurulara göre, 29 Mayıs 2014 tarihinde Hırvat Posta ve Elektronik Haberleşme Ajansı ile imzalanan mutabakat zaptına BTK adına Başkan Tayfun Acarer, Hırvat Posta ve Elektronik Haberleşme Ajansı adına ise Konsey Başkanı Drazen Lucıc imza attı. Mutabakat zaptında iki kurum arasında elektronik haberleşme düzenlemeleri alanında bilgi ve görüş alışverişi ile uzman değişimi yapılması öngörülüyor.

BTK ile ATRA arasındaki mutabakat zaptı ise 30 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul'da imzalandı. Acarer ile ATRA Kurul Başkanı Shergul Abdul Wakıl tarafından imzalanan mutabakat zaptına göre, iki kurum arasında elektronik haberleşme düzenlemeleri alanında bilgi ve görüş alışverişi ile uzman değişiminde bulunulacak.

 

BTK
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.