Bursa'da 1200 firmaya 220 milyon liralık Nefes Kredisi

BTSO Başkanı Burkay, 2 Nisan'da başlattıkları Nefes Kredisi'ne başvuran 1200 firmanın 220 milyon liralık destekten faydalandığını söyledi. Burkay, “Firmalarımızın nakit ihtiyacına çözüm sunan 'Nefes Kredisi iş dünyamıza büyük moral verdi.” dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde KOBİ’ler için başlatılan aylık yüzde 0.99’luk faiz oranıyla ilk 6 ay ana para geri ödemesiz, 18 ay vadelerle sunulan krediden 1200 firmanın faydalandığını kaydetti.

Bursa'daki iş dünyası temsilcilerinin, 220 milyon liralık kaynaktan yararlandığını belirten Burkay, “BTSO olarak ‘KOBİ’ler için Nefes Kredisi’ne ülkemizde en fazla katkı sağlayan odalardan biri olduk. 'Nefes' kredisi ekonomimizin can damarı olan KOBİ’lerimizin ticaret hayatına önemli bir destek sundu. İş dünyamızın yüksek ilgisi de ne kadar doğru bir adım attığımızı gösteriyor” diye konuştu.

"Üyelerimizin yanındayız"

Nakit akışının çok önemli olduğu dönemden geçildiğini vurgulayan Başkan Burkay, “Bu dönemde özellikle KOBİ niteliğindeki firmalarımızın güçlü desteğe ihtiyacı var. KOBİ’lerimizin en önemli meselesi olan teminatlandırma konusuna çözüm üretiyoruz. Finansman talebindeki küçük ve orta ölçekli üyelerimiz, 'nefes' kredisi ile kolay ve hızlı bir şekilde bu kaynağa ulaştı. Oda olarak her zaman üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir