7 °C

Bursalı otomotivcilerden Automechanika çıkarması

Bursalı otomotivciler, Dubai’de düzenlenen Automechanika Fuarı’na çıkarma yaptı.

Bursalı otomotivcilerden Automechanika çıkarması

BURSA (DÜNYA) Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Bursa iş dünyası temsilcileri, Dubai’de düzenlenen Automechanika Fuarı’nı mercek altına aldı. 
 
Türkiye’de otomotiv endüstrisinin lokomotifi olan Bursa’da BTSO üyeleri, ‘Küresel Fuar Acentesi Projesi’ kapsamında dünyadaki son teknolojileri yakından inceleme fırsatı bulurken, yeni iş bağlantılarının da yollarını arıyor. BTSO üyesi otomotiv sanayi firmaları, son olarak alanında dünyanın en büyük fuarlardan birisi olarak kabul edilen Automechanika Fuarı’nı ziyaret etti. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener’in de katıldığı ve Meclis Üyesi Yusuf Ertan’ın başkanlığını yaptığı Bursalı heyet, fuarı mercek altına aldı. Heyet Başkanı Yusuf Ertan, KOSGEB ve BTSO destekleriyle düzenlenen fuar organizasyonlarının iş adamlarının ufkunu açtığını anlattı.
 
"Bursalı firmalar açısından verimli geçti"

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şener de Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen Automechanika Fuarı’nın Ortadoğu’nun en önemli otomotiv, yedek parça ve aksesuarları fuarı olarak bilindiğini kaydetti. Cüneyt Şener, “Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Bursalı firmalar, Automechanika Dubai Fuarı’nda önemli görüşmeler gerçekleştirdi. 59 ülkeden 1889 firmanın katıldığı fuar, firmalarımız açısından oldukça verimli geçti” dedi.

"İhracatımızı arttırmak zorundayız"

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde bu yıl 58 organizasyonu fuar takvimine aldıklarını söyledi. Yüzlerce işadamını BTSO ve KOSGEB’in destekleriyle yurt dışındaki fuarlara taşıdıklarını belirten Burkay, 2015 yılı sonunda 2 bine yakın iş dünyası temsilcisini fuarlarla buluşturmayı hedeflediklerini anlattı. Automechanika’nın iş dünyası temsilcileri için önemli bir iş gezisi olduğunu ifade eden Burkay, “Fuarlar, iş dünyası temsilcilerinin ufkunu genişletiyor. Son teknolojiler ve yeni iş bağlantıları, kentimizin ve ülkemizin ticaret hacmine de büyük katkı sağlıyor. Üyelerimizi dünyanın farklı coğrafyalarında düzenlenen en prestijli fuarlarla buluşturmaya devam edeceğiz. Bursalı firmalarımızı Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında KOSGEB’le birlikte önemli destekler sağladığımız fuar organizasyonlarına katılmaya davet ediyorum” dedi. Automechanika Fuarı’nı yaklaşık 30 bin kişi ziyaret etti. Fuarda otomotiv parça ve bileşenleri, lastikler ve aküler, elektronik sistemler, aksesuarlar, tamir, bakım, servis istasyonları ve araç yıkama firmaları stant açtı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap