13 °C

Coca-Cola net satışlarını yüzde 18 artırdı

Coca-Cola İçecek CEO'su O'Neill, şirketin bu dönemde güçlü bir büyüme gösterdiğini vurguladı

Coca-Cola net satışlarını yüzde 18 artırdı

 

İSTANBUL - Coca-Cola İçecek'in 2008 yılının ilk 6 ayında net satışlarını yüzde 18 artırdığı bildirildi. 

Coca-Cola İçecek CEO'su (Üst Yöneticisi) Michael A. O'Neill, yılın ilk 6 ayına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şirketin bu dönemde güçlü bir büyüme gösterdiğini vurguladı. 

Orta Asya'da daralan ekonomik iklime rağmen, sağlıklı büyüdükleri bir dönem geçirdiklerini belirten O'Neill, "İlk yarıda satış hacmimiz yüzde 11 arttı ve net satışlarımız yüzde 18 artarak 1 milyar 56 milyon YTL'ye ulaştı. Yine aynı dönemde, satış gelirlerimiz satış hacminin üzerinde, FAVÖK'ümüz ise gelirimizin üzerinde büyüdü. Faaliyette bulunduğumuz tüm pazarlarda etkin piyasa uygulamalarına odaklanarak ürün portföyümüzü, fiyat ve ıskonto kararlarımızla dengeleyip,2008'in ilk yarısında kar marjımızı geliştirdik" dedi. 

O'Neill, Coca-Cola İçecek'in iş hacminin yüzde 80'ini oluşturan Türkiye operasyonlarının 2008 yılının ikinci çeyreğinde de çok iyi performans gösterdiğini ve ilk yarı itibariyle satış hacminin yüzde 11 artışla 195 milyon ünite kasaya ulaştığını bildirdi. 

Orta Asya'da özellikle Kazakistan'da etkili olan kötü hava koşullarına ve ekonomik sıkıntılara karşın, uluslararası satış hacminin de yılın ilk yarısında yüzde 9 artarak 48 milyon ünite kasaya ulaştığını belirten O'Neill, Pakistan ve Doğadan satın alma işlemlerini üçüncü çeyrekte tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap