9 °C

Diyarbakır'da eş zamanlı 3 fuar

130 firmanın katılacağı fuarlara 30 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Diyarbakır'da eş zamanlı 3 fuar

 

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da eş zamanlı olarak 28-31 Mart 2013 tarihleri arasında Ortadoğu Ahşap İşleme Makineleri Fuarı, Ortadoğu Mobilya Yan Sanayi Fuarı ile Ortadoğu Üretim Makineleri ve Yan Sanayiler Fuarı yapılacak.
 
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Temsilcisi Gözde Ocak Baştımar, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi tarafından, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği desteğiyle eş zamanlı olarak çeşitli kuruluşların desteğiyle 3 fuar düzenleyeceklerini söyledi.
 
Fuarlarının 28-31 Mart 2013 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde gerçekleştirileceğini ifade eden Baştımar, "Sektörde önemli bir pazar haline gelen Diyarbakır ve bölgesinde mobilya ve yan sanayisi konusunda ciddi yatırımlar başlamıştır. Özellikle son yıllarda inşaat sektöründe görülen hareketlilik bölgenin cazibe merkezi haline gelmesine neden olmuştur" dedi.
 
Fuarlarla bu bölgedeki yeni pazar arayışlarına yön vermeyi amaçlandıklarını vurgulayan Baştımar, şöyle dedi:
"2012 yılında 129 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla düzenlenen ve 26 bin 854 ilgili tarafından ziyaret edilen fuarlara bu yıl 130 firma ve firma temsilciliği katılacak. Fuarlarda, yerli ürünlerle ithal ürünleri bir arada görmek ve değerlendirmek mümkün olacaktır. Gelişen ve değişen tüketici tercihleriyle her gün büyüyen ahşap ve mobilya yan sanayi sektörlerine hareket kazandıran fuarlar, bölge pazarının yanı sıra Ortadoğu pazarında da önemli etkiler yaratacak."
Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.