9 °C

Elektrik zammı yargı yolunda

TÜKDER Genel Başkanı Fikri Karagöz, ''Gerekirse tüketici boykotları yapacağız ya da zam kararını yargıya taşıyacağız'' dedi

Elektrik zammı yargı yolunda

 

BURSA - Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKDER) Genel Başkanı Fikri Karagöz, toptan elektriğe yapılan zamma ilişkin olarak, ''Gerekirse tüketici boykotları yapacağız ya da zam kararını yargıya taşıyacağız'' dedi.

Karagöz, yazılı açıklamasında, tüketicinin alım gücünün gittikçe düştüğü, enflasyonun yüzde 5'lerde olduğu bir dönemde, elektriğe zam yapılacak olmasının insafla bağdaşır bir tarafı olmadığını belirtti.

Zammın, elektrikle üretilen tüm ürünlerin fiyatını tetikleyeceğini, bunun da ekonomiyi ve yaşamı olumsuz etkileyeceğini ifade eden Karagöz, ''Oysaki devletin görevi, vatandaşının yaşam koşullarını iyileştirmek, ekonomik olumsuzlukları ortadan kaldırmak, kar amacı gütmeden kamusal mal ve hizmetleri tüketicinin hizmetine sunmaktır'' dedi.

Karagöz, enerjide uygulanan yanlış politikaların bedelinin tüketiciye ödetilmemesi gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Yetkililer şunu bilsin ki, artık bundan böyle biz tüketiciler, keyfi zamlara seyirci kalmayacağız. Haksız ve hukuksuz zamlara karşı, tüketimden gelen gücümüzü kullanacağız. Gerekirse tüketici boykotları yapacağız ya da zam kararını yargıya taşıyacağız.''

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap