7 °C

En fazla talep cep telefonuna

Online alışverişte en fazla tercih edilen ürün cep telefonları oldu. Telefonları bilgisayar, giyim ve aksesuar ürünleri takip etti

En fazla talep cep telefonuna

İSTANBUL - E-ticaret platformu sahibinden.com bu yılın ilk yarısının sahibindex alışveriş verilerini açıkladı. Tüketicilerin online alışveriş alışkanlıklarını ortaya koyan sahibindex alışveriş verilerine göre, bu yılın ilk yarısında en çok cep telefonu satıldı. 

Bu yılın ilk 6 aylık döneminde alışveriş kategorisine girilen 2 milyon 684 bin 891 ilan arasında ilk sırayı cep telefonu alırken, bunu bilgisayar, giyim ve aksesuar ilanları izledi. 

Yılın ilk yarısında cep telefonu, teknoloji kategosinde en çok satışı gerçekleşen ürün oldu. Cep telefonunda en çok tercih edilen marka Samsung olurken, onu Apple, Nokia ve HTC takip etti. Akıllı telefonlar içinde ise en çok satılan cep telefonu siyah renkli iPhone 5 oldu. 

İncelenen dönemde sahibinden.com kullanıcıları dizüstü bilgisayarda en çok HP markasını tercih etti. Tablet PC'de ise Apple kullanıcıların ilk tercihi oldu. Klasik severlerin tercihi SLR fotoğraf makinelerinde ise en çok satılan marka Canon oldu. Canon'u, sırasıyla Nikon, Sony ve Pentax takip etti. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap