Fırtına hamsi fiyatını vurdu!

Karadeniz'deki şiddetli fırtına hamsinin kilosunu 15 liraya kadar yükseltti. Fırtına devam ederse önümüzdeki günlerde hamsinin fiyatı daha da artacak

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

GİRESUN - Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle Giresun'da hamsinin kilosu 15 liraya yükseldi.  

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, yaptığı açıklamada, Karadeniz'de birkaç gündür etkili olan fırtına nedeniyle balıkçı teknelerinin hamsi avı için denize açılamadığını söyledi. 

Ekim ayı ortalarından sonra palamut avının azalmasıyla balıkçıların hamsiye yöneldiğini dile getiren Arslan, "Özellikle hamsi sürülerinin Doğu Karadeniz'e akın etmesiyle hamsi avı bollaşmıştı. Ancak birkaç gündür fırtına nedeniyle hamsi avı yapılamıyor" dedi. 

Arslan, Giresun'da balıkçı tezgahlarında hamsinin kilosunun 15 liradan satıldığını anlatarak,  "Bollaşan av nedeniyle Giresun'da hamsinin fiyatı 5 liraya kadar inmişti.  Fırtına nedeniyle balıkçı tekneleri denize açılamadığı için fiyatlar olumsuz etkilendi. Bugün balıkçı tezgahlarında hamsinin fiyatı 15 lirayı gördü. Eğer fırtına devam ederse önümüzdeki günlerde hamsinin fiyatı daha da artacaktır" diye konuştu.  

Bu konularda ilginizi çekebilir