9 °C

Fortis'ten yeni 'destek' ürünleri

Mendi, bireysel ve KOBİ'lere destek olacak yeni ürünlerden oluşan paketler hazırladıklarını söyledi

Fortis'ten yeni 'destek' ürünleri

 

İSTANBUL - Fortis Türkiye, ekonomide yaşanan durgunluğa karşı bireysel ve KOBİ müşterilerine özel destek paketleri hazırladı.

Müşterilerini her zaman ve her koşulda desteklemenin kendileri için öncelik taşıdığını belirten Fortis Perakende Bankacılık Grubu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Mendi, "Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ekonomilerin daralmasına neden olan bugünkü koşullarda, özellikle bireysel ve KOBİ müşterilerimiz için, onlara destek olacak ürünlerden oluşan paketler sunuyoruz. Bu desteğin, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmanın yanı sıra ülkemiz ekonomisine de katkı sağlayacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.

Bireysel Tasarruflara Esnek Kullanım Desteği

Bireysel tasarruflara kullanım esnekliği kazandıran Günlük Vadeli Tasarruf Hesabı ürününün, bireysel müşterilere, günün belirli saatlerinde hesaplarına erişebilme, para yatırma, çekme ve tasarruflarını herhangi bir vadeye bağlamaksızın faiz geliri elde etme şansı sağladığını belirten Mendi, "Hesaba anlık ulaşım, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde kurumlar kadar bireyler için de büyük önem taşıyor. Bu ürünümüzle, müşterilerimize vadeli mevduat hesabının getirisi ile vadesiz mevduat hesabının kullanım esnekliğini bir arada sunuyoruz" açıklamasını yaptı.

KOBİ'lere finansman alternatifleri  

Fortis'in KOBİ'lere çok özel ve ayrı bir önem verdiğini hatırlatan Mendi, "Türkiye ekonomisinin en değerli oyuncuları olan KOBİ'ler için, çok farklı bir destek paketi hazırladık. Bu destek paketi ile KOBİ'lere, ekonomide yaşanan dalgalanmadan etkilenmemelerini sağlayacak finansman alternatifleri sunuyoruz" ifadesini kullandı.

KOBİ Destek Paketi kapsamında kullandırılacak krediler, 6 ay ödemesiz toplam 36 ay vadeye kadar yayılabiliyor ve ayrıca ekspertiz masrafı, kredi tahsis ücreti, dosya masrafı gibi giderler alınmıyor.

Fortis ayrıca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan KOBİ'lere yönelik destek paketi kapsamında, işletmelere kredi sağlayacak 7 banka arasında yer alıyor. İstihdam Endeksli Cansuyu Kredisi Desteği programında imalatçı esnaf ve sanatkarlar ile KOBİ'lere sıfır faizli kredi sağlanacak. Fortis de bu doğrultuda, maksimum 100 bin YTL'ye kadar kredi kullandıracak.

Borç Transfer Kredisi

Fortis, ayrıca Borç Transfer Kredisi ile müşterilerine takip etmekte zorlandıkları kredi kartı borçlarını, bireysel ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi taksitlerini, hatta birikmiş kamu kurumu ödemelerini Fortis'e transfer ederek çok uygun faiz oranlarıyla 60 aya kadar ödeyebilme imkanı sunuyor.

Fortis'in bir diğer paketi ise, dövize endeksli kredileri YTL'ye dönüştürüyor. Dövize endeksli tutsat (mortgage), bireysel, ticari, nakit ve otomobil kredisi kullanarak kur artışlarından olumsuz etkilenen müşteriler, bu kampanya kapsamında borçlarını YTL bazında yeniden yapılandırabiliyor.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.