16 °C

Garanti'nin uzun vadeli ulusal notu "AAA"

JCR, bankanın görünümünü "durağan" olarak belirledi

Garanti'nin uzun vadeli ulusal notu "AAA"

 

ANKARA - JCR-Eurasia Rating, Garanti Bankası'nın uzun vadeli ulusal notunu "AAA" ve görünümünü "durağan" olarak belirledi.

JCR'den yapılan açıklamaya göre, bankanın uzun vadeli yabancı para notu "BB ", uzun vadeli uluslararası yerel para notu "BBB" olarak tespit edildi.

Bankanın belirlenen diğer notları ise şöyle: Uzun vadeli uluslararası yabancı para notu "BB ", uzun vadeli uluslararası yerel para notu "BBB", uzun vadeli ulusal notu "AAA", kısa vadeli uluslararası yabancı para notu "B", kısa vadeli uluslararası yerel para notu "A-3". Notlara ilişkin görünüm ise "durağan" olarak belirlendi.

Kredi notlarına ilişkin yapılan açıklamada, Garanti Bankası'nın, gelişmiş teknolojik altyapısı sayesinde perakende, KOBİ ve kredi kartları başta olmak üzere sektördeki pazar payını artırdığı ifade edildi.

İçsel kaynak yaratmadaki başarısı, alternatif dağıtım kanalları, entegre servis ağı ve merkezi operasyonu sayesinde azalan marjinal maliyetlerin Garanti Bankası'nı sürdürülebilir karlılık ve büyüme trendine taşıdığı kaydedilen açıklamada, bankanın ortaklık yapısı, uluslararası ilişkileri, bilanço kompozisyonu ve iştirak politikası dikkate alındığında uzun vadeli uluslararası yerel para notunun yatırım yapılabilir kategoride değerlendirildiğine işaret edildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap