10 °C

Halis Toprak'tan TMSF yöneticileri hakkında suç duyurusu

Toprak, Başkan Ertürk'ün de aralarında bulunduğu 13 TMSF yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulundu

Halis Toprak'tan TMSF yöneticileri hakkında suç duyurusu

 

 

İSTANBUL - İş adamı Halis Toprak'ın, "Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) Toprak Grubu şirketlerine atadığı yöneticilerin, İstinye'deki Aslanlı Köşk ve Beşiktaş'taki Toprak Center satışlarının iptali için açtığı davaları geri çekerek görevlerini kötüye kullandıkları" gerekçesiyle TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün de aralarında bulunduğu 13 TMSF yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Toprak Grubu'nca yapılan yazılı açıklamada, 8 Ağustos 2009 tarihinde Toprak Grubu şirketlerine el koyan TMSF'nin ilk icraatının, grup şirketlerinin İstinye Aslanlı Köşk ve Beşiktaş Toprak Center satışlarının iptali için Danıştay 13. Dairesi ve Sarıyer İcra Hakimliği nezdinde açtığı davaları, şirketlere atadığı kendi yöneticileri vasıtasıyla geri çektirmek olduğu belirtildi.

TMSF'nin bu davaları geri çekmedeki amacının henüz tapuları Toprak Grubu şirketleri üzerinde olan Aslanlı Köşk ve Toprak Center'ın Toprak Grubu şirketlerine iadesinin önlenmesi olduğu savunulan açıklamada, şöyle denildi:

"Şirketlerimizin açtığı davaları geri çekerek Anayasa'nın 'Hak Arama Hürriyeti' başlıklı 36. maddesiyle, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 'Adil Yargılanma Hakkı' başlıklı 6. maddesine aykırı işlemlerde bulunarak görevlerini kötüye kullanan başta Ahmet Ertürk olmak üzere 13 TMSF yöneticisi aleyhine Ankara ve İstanbul Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na Halis Toprak tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap