Hazır giyim ihracatçıları Paris fuarına hazırlanıyor

Hazır giyim sektörü, Türk firmalarının ürünlerini tanıtıp ihracatı artırmak amacıyla dünyanın en prestijli fuarlarından biri olan "Premiere Vision Manufacturing Paris"e çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye'nin ihracatta "yıldız" sektörleri arasında yer alan hazır giyim sektörü, Türk firmalarının ürünlerini tanıtıp ihracatı artırmak amacıyla dünyanın en prestijli fuarlarından biri olan "Premiere Vision Manufacturing Paris"e hazırlanıyor. 

Ege İhracatçı Birliklerinden (EİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk hazır giyim sektörü tasarımları, 15-17 Eylül'de Paris'te düzenlenecek olan fuarda görücüye çıkacak. 

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin gerçekleştirdiği Türkiye Milli Katılım Organizasyonu ile 10 Türk firması fuara katılacak. 

Firmalar özellikle Avrupa olmak üzere tüm dünyaya ihracatlarını artırma çabası içinde olacak. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya, Japonya, Kuzey Kore, ABD  ve Çin başta olmak üzere 30 farklı ülkeden profesyonel alıcıların ziyaret ettiği fuarda, bölgenin potansiyelinin anlatılabilme imkanının olacağını belirtti. 

Geçen yıl 63 bin kişinin ziyaret ettiği fuarın yaklaşık 2 bin katılımcısının olduğuna değinen Kızılgüneşler, şunları kaydetti: 

"Fuarın, Fransız alıcıların yanı sıra yüzde 72 gibi yüksek oranda uluslararası alıcılar ile buluşmamıza imkan sağlayacak bir ortam oluşturmasını bekliyoruz. Bu açıdan yaklaşık 23 milyar dolar ithalat potansiyeli olan bir pazarda sektörel ihracatımızı ivmelendirecek bir organizasyona imza atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."