10 °C

Hisarcıklıoğlu: EKK'da alınan kararlar moral verici

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, dün açıklanan EKK kararlarını olumlu karşıladıklarını bildirdi.

Hisarcıklıoğlu: EKK'da alınan kararlar moral verici

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz hafta cuma günü yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda (EKK) alınan kararları dün düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. EKK'nın en önemli maddesi özellikle KOBİ'lerin kullanımına sunulması için 250 milyar liralık bir kredi hacmi oluşturulacak olmasıydı. 

Başbakan, EKK kararlarını açıkladı: KOBİ'lere 250 milyar liralık kaynakBaşbakan, EKK kararlarını açıkladı: KOBİ'lere 250 milyar liralık kaynak

 TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kararlara ilişkin yaptığı açıklamada, yatırım, üretim, istihdam ve ihracata yönelik tedbir ve destekleri olumlu ve moral verici bulduklarını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başbakan Binali Yıldırım ve Hükümetimizin icracı ve reformcu bir anlayışla hareket ederek Yatırım, Üretim, İstihdam ve İhracata yönelik açıkladığı tedbirleri ve destekleri olumlu ve moral verici buluyoruz.

İş dünyamızın en çok sıkıntı yaşadığı alanlar olan finansmana erişiminin kolaylaştırılması, istihdam maliyetlerini düşürecek mekanizmalar hazırlanması ve yatırım yapmanın cazibesinin artırılmasına odaklanılmış olmasını fevkalade önemli görüyoruz.

Ayrıca, bu adımların özellikle KOBİ'lerimize hitap etmesinin ekonominin büyüme performansına olumlu yansıyacağı ve büyümenin bereketini artıracağı inancındayız.

TOBB olarak üreten kesimlerin iş ve yatırım ortamını iyileştirmek üzere bugüne kadar Hükümetimizle paylaştığımız birçok konunun hayata geçirilmiş olmasından da ayrıca büyük memnuniyet duyduk.

Reel sektör olarak yeni bir yıla girerken, bunların kamuoyu ile paylaşılması olumlu ve gelecek için umut vericidir. 2017’de reel sektör için belirsizlik yerine umut hâkim olacaktır.

Bu zor günlerde reel sektörün yanında olduğunu gösteren devletimize teşekkür ediyoruz.

Türk iş âlemine cesaret verecek bu adımların ülkemize, ekonomimize ve müteşebbisimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Ülkemizin gücüne ve özel sektörümüzün dinamizmine yürekten inanan Oda ve Borsa camiası olarak Hükümetimizin attığı tüm bu adımların ekonomiye yansıması için üstümüze düşen her sorumluluğu yerine getirecek, daha çok çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap