25 °C

Koçtaş 19. mağazasını Çiğli'de açtı

Mustafa Koç, Koçtaş'ın tüm Türkiye'deki satış alanının 100 bin metrekareyi geçtiğini söyledi

Koçtaş 19. mağazasını Çiğli'de açtı

 

İZMİR - Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bugün açılışı gerçekleştirilen toplam 6 bin metrekarelik satış alanına sahip Çiğli'deki mağaza ile birlikte, Koçtaş'ın tüm Türkiye'deki satış alanının 100 bin metrekareyi geçtiğini söyledi.

Koçtaş'ın İzmir Mavişehir-Çiğli'deki mağazasının açılış töreninde konuşan Koç, Bornova ve Balçova mağazalarının ardından İzmir'de açılan üçüncü mağazanın Türkiye'deki 19. Koçtaş mağazası olduğunu, 2012 yılına kadar 68 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

İzmir'in Koçtaş için öneminin çok farklı olduğunu vurgulayan Koç, "Koçtaş, bugünkü başarı dolu yolculuğunda ilk adımı 1996 yılında Bornova mağazası ile attı. Yani Koçtaş'ın başarı yolculuğu, İzmir'den start aldı" dedi.

Koç, toplam 6 bin metrekarelik satış alanına sahip olan Çiğli'deki mağaza ile birlikte, Koçtaş'ın tüm Türkiye'deki satış alanının 100 bin metrekareyi geçtiğini kaydetti. Koçtaş'ın ev perakendeciliğinde lider olarak ilerlerken toplumun ihtiyaçlarını sektörün en iyi ürün ve hizmetleriyle buluşturmayı hedeflediğini ifade eden Koç, sektördeki faaliyetleriyle ülke ekonomisine katkılarda bulunduklarını söyledi.

Perakendecilik sektörünün hızla büyüyen bu alanının, gerek müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmet, gerekse kayıtlı ekonominin bir parçası ve istihdam sağlayan bir alan olarak, ülke ekonomisine de önemli katma değer sağladığını belirten Koç, "sektörün gelişiminin desteklenmesi bu nedenle çok önemlidir" dedi.

Koçtaş'ın yabancı ortağı B&Q nezdinde, uzak coğrafyalarda etüt edilen önemli bir uygulama merkezi haline geldiğini ifade eden Koç, Koçtaş mağazalarındaki uygulamaların Uzakdoğu'da, Çin'de incelendiğini, örnek alındığını belirtti. Mustafa Koç, konuşmasının ardından gazetecilerin dün açıklanan büyüme rakamlarına ilişkin sorusuna ise şu karşılığı verdi:

"Bana biraz sürpriz olarak geldi, ama tahmin ediyorum 4. çeyrekte bunu telafi edeceğiz. Ramazan herhalde biraz sakin geçecektir. Ondan sonra Ekim, Kasım, Aralık, normalde de hep 4. çeyrek daha hızlı geçer. O bakımdan inşallah öngörülen 4-4,5'u yakalarız diye düşünüyorum."

Marina için yatırım daveti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise Koç Grubunun Türkiye'de birçok ilke imza atmış, profesyonel yöneticilik anlayışıyla örnek meydana getiren, yerli sermayeli tek topluluk olduğunu söyledi.

Kocaoğlu, Mavişehir'in yakınına yapılması planlanan 300 tekne kapasiteli marina projesi için Mustafa Koç'a yatırım davetinde bulundu. Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut ise "Çiğli arka bahçe olma rahatsızlığını yaşarken, çok değerli iş adamlarımızın böyle yatırımlar için burayı tercih etmelerinden son derece memnunuz. Buralara ekmek teknesi olarak bakıyoruz" dedi. Konuşmaların ardından Koç, Kocaoğlu, Bulut ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cavit Durak ile birlikte kurdele keserek mağazanın açılışını yaptı.

90 kişiye istihdam

Açılışı yapılan Mavişehir-Çiğli'deki mağazanın toplam 6 bin metrekarelik satış alanına sahip olduğu ve mağazada 90 kişinin istihdam edildiği belirtildi.

Bu yıl Ankara, Trabzon ve İstanbul-Edinrekapı mağazalarını açan Koçtaş'ın, 2008 sonuna kadar 3 mağaza daha açarak toplam mağaza sayısını 22'ye çıkarmayı planladığı kaydedildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap