8 °C

Mobilyacılar MOBSAD önderliğinde İSO ve İTO seçimlerine hazır

60 bin firmayla 250 binden fazla kişiye istihdam sağlayan mobilya sektörü geleceğine yön vermeye hazırlanıyor.

Mobilyacılar MOBSAD önderliğinde İSO ve İTO seçimlerine hazır

 

İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimleri için her sektör çalışmalarını yürütürken mobilyacılar da iki alanda da  kendilerini temsil edecek isimleri belirlemek için titizlikle ilerliyor. Sektörün tabana hâkim derneği MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği) mobilyacılar için bu seçimlerde de tek adres olarak görülüyor. Aylardır yapılan sektör içi eğilim araştırmalarını da dikkate alarak çalışmalarına yön veren MOBSAD ekibi, 22 Mayıs Çarşamba günü yapılacak seçimleri bekliyor.
Seçimlerde sektörü en iyi temsil edecek isimleri belirleyip onları desteklemek olduğunu söyleyen MOBSAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Küçük,"Amacımız 2023 yılında dünyadaki en büyük 5 ihracatçı ülke içine sokacak, sektörün sorunlarını bıkmadan, yorulmadan dile getirecek nitelikli kadroları oluşturmak" dedi. MOBSAD'ın mobilya sektörünün temsil edildiği TOBB, İSO, İTO başta olmak üzere tüm platformlarda pazarı iyi bildiği gibi bu alana yön verecek bir adım öteye taşıyacak vizyona sahip isimleri ön plana çıkarmaya özen gösterdiğini söyleyen Küçük, “amacımız 5 bini İstanbul'da olmak üzere Türkiye genelindeki toplam 60 bin mobilyacıyı düşünerek hizmet vermek"diye konuştu. 
250 bin kişilik dev bir çalışan ordusuyla Türk ekonomisine yön veren yılda ortalama 1 milyar dolardan fazla cari açığa merhem olan mobilya sektörünün bu başarısının altında KOBİ ölçeğindeki zanaatkâr firmaların olduğunu kaydeden Engin Küçük,"hızla büyüyen bu sektörün başarısını artırmak için yola çıktık" dedi.
22 Mayıs Çarşamba günü Türk Telekom Arena`da yapılacak İTO, Cevahir Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek İSO seçimlerinde oy kullanacak mobilyacıların geçerli yetki belgesine sahip olmaları gerekiyor.
Bu konuda gereken tüm destek için firma temsilcileri MOBSAD ve internet üzerinden www.mobsad.com üzerinden ile iletişime geçebilir.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap