7 °C

MÜSİAD'dan CNR Food'a destek

Gıda, ev dışı tüketim tedarikçileri ile ambalaj sektörünü bir araya getirecek ve 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek CNR Food İstanbul fuarına MÜSİAD'dan destek geldi.

MÜSİAD'dan CNR Food'a destek

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin öncülük ettiği ve 20-23 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek CNR Food İstanbul fuarına MÜSİAD'dan destek geldi.

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Zekeriya Mete, fuar çalışmaları kapsamında MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye'de CNR Food İstanbul fuarının yapılacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. MÜSİAD'ın, yurt içi ve yurt dışında 11 bini aşan üyesi ile 50 bin işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu kaydeden Kaan, yurt içinde 86 irtibat noktası ve yurt dışında 68 farklı ülkede toplamda 181 nokta ile hizmet verdiklerini belirtti.

Önceleri ayrı ayrı yapılan dar kapsamlı fuarlara ilginin giderek azalmaya başladığını anlatan Kaan, "Gıda, ev dışı tüketim tedarikçileri ve ambalaj sektörlerinin katılacağı fuarın aynı çatı altında toplanması yeniden ilgiyi artıracaktır. Fuarın ziyaretçilerin tüm beklentilerini karşılayacağını temenni ediyorum. MÜSİAD olarak organizasyona tam destek veriyoruz." dedi.

Gıda, ev dışı tüketim tedarikçileri ve ambalaj sektörü ilk kez bir arada

CNR Food sayesinde Türkiye'de ilk kez gıda, ev dışı tüketim tedarikçileri ve ambalaj sektörlerinin eş zamanlı olarak buluşacağına dikkat çeken İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Zekeriya Mete de, "Fuarımıza MÜSİAD'ın destek olması bizleri çok mutlu etti. Fuar kapsamında İtalya, Almanya, İngiltere, Yunanistan, İran, Irak, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan, Cezayir, Tunus, KKTC, Azerbaycan ve Rusya'nın da aralarında olduğu toplam 84 ülkeden ziyaretçi ve alım heyetlerini ağırlayacağız" diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.