12 °C

Mustafa Koç hayatını kaybetti

Kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı...

Mustafa Koç hayatını kaybetti

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonuzu 55 yaşında yaşama veda etti. 

Bu sabah spor yaparken kalp krizi geçiren ve ilk müdahalesi Beykoz Devlet Hastanesi'nde yapıldıktan sonra Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'ne sevk edilen Mustafa Koç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İş ve siyaset dünyasında büyük üzüntü yaratan acı haberi Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Erhan Bulutcu verdi:

"Sayın Mustafa Koç’u hem Beykoz Devlet hastanesinde hem de Amerika hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kaybettik, hepimizin başı sağolsun.

Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu Beykoz devlet hastanesine getirildi.

4 saat müdahale edildi, sabah 07.00 sıralarında oldu. Yaklaşık yarım saat önce kaybettik."

Holding'den yapılan açıklama

Koç Holding tarafından yapılan açıklamada, "Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Koç'u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun" denildi.

Sabah sporunda fenalaştı

Sabah sporu esnasında fenalaşan Koç,ambulansla Beykoz Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Koç'a burada müdahale edildi. İlk müdahalenin ardından Koç, helikopterle Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi. Koç tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Pazar günü defnedilecek

Mustafa Koç pazar günü defnedilecek. Aile taziyeleri, 22 Ocak Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli’nde kabul edecek.

Koç Holding Mustafa Koç’un cenaze töreni ile ilgili açıklama yaptı:

"Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa V. Koç’un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecektir. Taziyeler, 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli’nde saat 16.00 – 19.00 arası kabul edilecektir. 5-192.jpg

KOÇ AİLESİ'NİN 3. KUŞAK TEMSİLCİSİYDİ

Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç, ailesinin üçüncü kuşak üyesi ve işadamı.

Dedesi Vehbi Koç ve babası Rahmi Koç'un ardından Koç Holding'in yönetimine geçen Mustafa V. Koç, İsviçre'deki lise öğreniminin ardından ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun oldu.

Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü ve 2003 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı olan Mustafa V. Koç'un üye olduğu ve çalışmalarında bulunduğu kuruluş ve organizasyonlar: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Genç Başkanlar Organizasyonu, JP Morgan Uluslararası Konseyi, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurulu, Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi,Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyeti, Bilderberg Toplantıları Yürütme Kurulu.

2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirildi.

Hobileri golf, binicilik, havacılık, Scuba olan Mustafa V. Koç, İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi de olan Koç, İngilizce ve Almanca biliyor.

İzmir’in önemli levanten ailelerinden Giraud’ların kızı olan Caroline Giraud ile hayatını birleştiren Mustafa V. Koç'un Esra ve Aylin adında iki kızı var.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.