18 °C

Olaylar ekonomide muhtemel balonu engelledi

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Gezi Parkı protestolarına ilişkin, dünya basınında yoğun yer aldığı için ortaklarını bilgilendirdiklerini belirtti.

Olaylar ekonomide muhtemel balonu engelledi

İstanbul  - DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, yabancı ortaklarını Taksim olayları hakkında bilgilendirdiklerini belirterek, "Yabancı ortağımız açısından herhangi bir sıkıntı yok. Merak ettiler ne oluyor, ne bitiyor diye. Çünkü dünya basınında çok yoğun yer aldı. Bu nedenle biz de kendilerini kendi perspektifimizden değerlendirdik" dedi.

Ateş, ekonomik olarak iyi giden durumun yaşanan gerilimlerle az da olsa değiştiğini, olayların ekonomide muhtemel bir balonu engellediğini kaydetti.

Yabancı ortaklarını konu hakkında bilgilendirdiklerini kaydeden Ateş, "Yabancı ortağımız açısından herhangi bir sıkıntı olmadı. Merak ettiler ne oluyor, ne bitiyor diye. Çünkü dünya basınında çok yoğun yer aldı. Bu nedenle biz de kendilerini kendi perspektifimizden değerlendirdik" dedi.

"Bir vatandaş olarak herhangi bir sıkıntı yaşatacak bir şey beklemiyorum, ummuyorum ve dilemiyorum"

Bu tür olayların demokratik toplumlarda yaşanmasının doğal olduğunu ve stabilize olmak için göstericiden hükümete herkesin mücadele etmesi gerektiğini dile getiren Ateş, "Hepimizin amacı bu, bir vatandaş olarak herhangi bir sıkıntı yaşatacak bir şey beklemiyorum, ummuyorum ve dilemiyorum" ifadelerini kullandı.

Yabancı yatırımcıların yaşanan olaylara karşı nötr olduğunun ve konuya ilişkin sadece iyi dileklerini sunarak ortamın sakinleşmesini beklediklerinin altını çizen Ateş, her zaman için stabil ekonominin elverişli bir yatırım ortamını getireceğini belirterek, "Demokratik bir ortamda yaşanabilecek şeyler bunlar. Ancak topluma zarar verecek özellikle de gençlerimize zarar verecek bir ortamın olmaması da en büyük dileğimiz, çünkü gençler bizim geleceğimiz"

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap